Promowanie nauki wśród młodzieży Technikum Informatycznego na Wydziale Mechatroniki i Informatyki Stosowanej UKW w Bydgoszczy

     14 grudnia 2018 r., zgodnie z podpisaną umową o współpracy oraz promowaniu nauki, młodzież technikum informatycznego została zaproszona w imieniu władz Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego na zorganizowane  warsztaty tematyczne na Wydziale Mechatroniki i Informatyki Stosowanej UKW w Bydgoszczy. Uczniowie mogli wysłuchać wykładu na temat „Programowania i sterowania robotów”, który wygłosił dr Piotr Kotlarz.

     Młodzież w podziale na grupy laboratoryjne wzięła aktywny udział w zajęciach o tematyce: “Programowanie i sterowanie robotów” – prowadzone przez dr. P.Kotlarza oraz jego studentów, “Projektowanie nowoczesnych stron WWW” – prowadzone przez dr. inż. M. Piechowiaka oraz “Edytor tekstowy w assemblerze”, których przygotowaniem zajął się dr J.Łukowski.

     Współpraca, którą rozpoczęła 10 lat temu p. Anna Otrembska  z Uniwersytetem Kazimierza Wielkiego, to szansa dla uczniów Staszica na zdobycie szerokiej wiedzy naukowej, ale także skorzystania z wielu pracowni wyposażonych w specjalistyczny sprzęt, poznania struktury uczelni.

     Dzięki cyklicznym wyjazdom wielu naszych absolwentów decyduje się kontynuować naukę na kierunku informatyki jak również mechatroniki UKW w Bydgoszczy.

Dziękujemy za przygotowane zajęcia.

Życzymy spokojnych, radosnych Świąt Bożego Narodzenia – młodzież TI
wraz z opiekunami p. A.Otrembska, p.W.Traczyk, p. D.Januszewska, p. M.Daniel.