Program Akademii Sieciowej Cisco w naszej szkole

        Nasza szkoła podpisała umowę z Wyższą Szkołą Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie na wsparcie w programie Akademii Sieciowej Cisco.

        Program szkoleń Cisco jest taki sam na całym świecie. Niezależenie od tego, czy mieszkamy w Nowym Yorku, Londynie czy Nakle nad Notecią możemy korzystać z tych samych wykładów, wykonywać te same ćwiczenia na takim samym sprzęcie. Jest to możliwe dzięki wsparciu udzielanemu przez tzw. Academy Support Center.  WSIiZ w Rzeszowie w ramach podpisanej właśnie umowy wypożyczy zestawy urządzeń sieciowych CISCO oraz umożliwi zdalną pracę na swoich urządzeniach sieciowych. Pomoże też w rozwiązywaniu problemów dydaktycznych i technicznych. Firma CISCO ze swej strony oferuje platformę edukacyjną z gotowymi wykładami, ćwiczeniami oraz doskonałymi programami dydaktycznymi.

        Od kilku lat w naszej szkole działa Lokalna Akademia Cisco, a jej instruktorem jest p. Jolanta Gryko. Nasi uczniowie informatycy do tej pory mogli korzystać z kursu IT Essentials oraz NDG Linux Essentials. Teraz dodatkowo uzyskają dostęp do kursu CCNA, sztandarowego produktu szkoleniowego Cisco, rozpoznawanego w całej branży IT.

autor: Jolanta Gryko