„Powstanie Wielkopolskie 1918-1919 na Krajnie i Pałukach na tle wydarzeń międzynarodowych” – konkurs wiedzy dla szkół ponadgimnazjalnych

     Dnia 13 lutego 2003 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 4 w Nakle nad Notecią na terenie strzelnicy odbył się powiatowy konkurs wiedzy historycznej dla szkół ponadgimnazjalnych pt. „Powstanie Wielkopolskie 1918 -1919 na Krajnie i Pałukach na tle wydarzeń międzynarodowych”.  Organizatorami byli Muzeum Ziemi Krajeńskiej w Nakle nad Notecią, Związek Harcerstwa Polskiego Hufiec Nakło  i Klub Żołnierzy Rezerwy LOK w Nakle nad Notecią. Patronat nad Konkursem objęli: Sławomir Napierała Burmistrz Miasta i Gminy Nakło nad Notecią i Tadeusz Sobol Starosta Nakielski.

     W turnieju wzięło udział osiem trzyosobowych zespołów. Naszą szkołę reprezentowali Julia Iwanek, Natalia Mrotek i Kamil Szpojda. Konkurs składał się z dwóch części – strzelania do tarczy i testu wiedzy. W pierwszej części reprezentant szkoły oddał strzały do tarczy z karabinka pneumatycznego.  Zdobyte punkty za celność doliczone zostały do ostatecznego wyniku, na który składały się także punkty uzyskane za rozwiązanie pisemnego testu wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim. Tym razem naszemu zespołowi nie udało się zająć miejsca w pierwszej trójce.

autor: Krzysztof Borus