POWSTANIE SIŁOWNIA ZEWNĘTRZNA

W najbliższym czasie na terenie naszej szkoły powstanie siłownia zewnętrzna. Poszerzymy w ten sposób swoją bazę sportową na świeżym powietrzu w postaci urządzeń do ćwiczeń, które będą doskonałym urozmaiceniem podczas lekcji wychowania fizycznego. Na terenie trawiastym w pobliżu kortu tenisowego przy bocznym wejściu do hali sportowej zostanie zamontowanych 8 urządzeń plenerowych. Będą to stanowiska pojedyncze, dwuosobowe a nawet potrójne przeznaczone dla społeczności szkolnej. Seria ECO składać się będzie z urządzeń wolnostojących oraz połączonych słupem. Szkolny zestaw będzie obejmował następujące elementy: wioślarz, biegacz podwójny, wahadło, biegacz, twister, odwodziciel, steper, wyciskanie leżąc, wyciąg górny, narciarz, prasa nożna oraz dwa orbitreki. Z urządzeń będzie mogło korzystać aż 14 uczniów jednocześnie. W zależności od urządzenia cały zestaw będzie wyróżniał się dwoma poziomami trudności – łatwy i średni. Dodatkowo pojawi się tablica z regulaminem korzystania z siłowni zewnętrznej. Dbając o bezpieczeństwo użytkowników miejsce będzie monitorowane.
Urządzenia siłowni zewnętrznych są doskonałym sprzętem sportowym dla młodzieży w wieku szkolnym. Powyższe elementy mają wpływ na rozbudowę górnych partii ciała, obręczy barkowej, pleców, wzmacniają mięśnie klatki piersiowej oraz kończyn dolnych. Wpływają również znacząco na kondycję oraz pomagają w utrzymaniu prawidłowej postawy ciała.
Sprzęty te są doskonałą alternatywą dla tradycyjnych zajęć wychowania fizycznego szczególnie w okresie trwającej pandemii, podczas której zalecana jest aktywność na wolnym powietrzu.

Cała inwestycja opiewa na ponad dwadzieścia tysięcy złotych, która całościowo finansowana jest ze środków własnych szkoły. Wykonawca dołoży wszelkich starań aby montaż elementów zakończył się do końca bieżącego miesiąca. Warto wspomnieć, że szkoła ma w planie kolejne inwestycje w niedalekiej przyszłości.
materiał: Michał Stachowski, nauczyciel wf