Powiatowy Konkurs Recytacji Poezji i Prozy w Języku Angielskim.

Dnia 26. kwietnia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. S. Staszica odbył się II Powiatowy Konkurs Recytacji Poezji i Prozy w Języku Angielskim. Organizatorami konkursu byli nauczyciele języka angielskiego.

Poza uwrażliwieniem uczniów na piękno języka angielskiego i literaturę oraz promocją utalentowanej językowo i artystycznie młodzieży organizatorom przyświecał w tym roku jeszcze jeden cel. Obchodzimy właśnie Światowy Rok Szekspirowski. To już 400 lat od śmierci tego znanego na całym świecie pisarza. Nauczyciele języka angielskiego postanowili przyłączyć się obchodów tego jubileuszu. Stąd też wielu uczestników konkursu zaprezentowało swoje umiejętności recytując wybrane dzieła tego wielkiego autora.

Do rywalizacji przystąpili uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych powiatu nakielskiego. Poziom reprezentowany przez uczestników był bardzo wysoki i wyrównany. Również w tym roku uczniowie pochwalili się doskonałą grą aktorską, umiejętnością interpretacji utworu oraz bardzo dobrą znajomością języka. Wielu prezentacjom towarzyszyła oprawa muzyczna.

Wśród uczniów szkół gimnazjalnych laureatami zostali:

Miejsce I – Kamil Kmieć z Gimnazjum Nr 1 im. Sędziwoja w Szubinie

Miejsce II – Maria Walter z Gimnazjum Nr 1 im. Sędziwoja w Szubinie

Miejsce III – Mona Ataya Nr 1 im. Sędziwoja z Szubina w Szubinie oraz

Weronika Mierzwińska z Zespołu Szkół w Szubinie

W kategorii szkół ponadgimnazjalnych czołowe miejsca zajęli:

Miejsce I – Katarzyna Kubiś z Technikum w ZSP im. S. Staszica w Nakle n. Notecią

Miejsce II – Anna Banasiak z Technikum w ZSP im. S. Staszica w Nakle n. Notecią oraz

Hanna Wiśniewska z Liceum Ogólnokształcącego w Szubinie

Miejsce III – Paweł Nowaczyk z Technikum w ZSP im. S. Staszica w Nakle n. Notecią

Imprezę uświetnił występ szkolnego koła teatralnego w języku angielskim z fragmentem sztuki Williama Szekspira „Makbet”.

Serdecznie dziękujemy wszystkim nauczycielom za przygotowanie młodzieży do konkursu, a uczestnikom gratulujemy talentu i odwagi. Kolejna edycja odbędzie się w przyszłym roku. Serdecznie zapraszamy.

GALERIA >>>>>