Powiatowa Akcja Profilaktyczna pod nazwą „Stop nałogom, uwaga na zakażenia HIV i AIDS”

26 listopada 2010 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Nakle nad Notecią odbyła się Powiatowa Akcja Profilaktyczna pod nazwą „Stop nałogom, uwaga na zakażenia HIV i AIDS”, która zgromadziła młodzież z różnych szkół Powiatu Nakielskiego.

            Przeciwdziałanie zakażeniom, prawne aspekty palenia, problematyka HIV i AIDS to główne tematy poruszane podczas dzisiejszego spotkania. Informacje o tychże zagadnieniach przekazały za pomocą prezentacji multimedialnych Marzenna Wojciechowska – Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny oraz pani Katarzyna Waszkiewicz. Młodzież zgromadzona na sali sportowej szkoły mogła także obejrzeć owoc pracy koła biologicznego I LO im. St. Wyspiańskiego w Szubinie pod kierownictwem Lidii Leciejewskiej, którym była prezentacja zatytułowana „Tylko nie pal”.

O zdrowym trybie życia rozmawiano także z mistrzami świata w podnoszeniu ciężarów Adrianem i Tomaszem Zielińskim, w stronę których padło wiele pytań od publiczności. Młodzi ludzie pytali ciężarowców m.in. o stosowaną dietę, treningi, sposób na koncentrację przed ważnymi zawodami, o przerwy w ćwiczeniach i ich wpływ na wagę i kondycję zawodników, a także o największe ich sukcesy oraz sam początek kariery. Mistrzowie chętnie dzielili się swoim doświadczeniem i cierpliwie odpowiadali na pytania.

Na zakończenie akcji profilaktycznej z montażem słowno-muzycznym wystąpił zespół wokalno-instrumantalny ze „Staszica” założony półtora miesiąca temu i prowadzony przez pana Michała Gackę.

W spotkaniu z młodzieżą udział wzięli także Członek Zarządu Powiatu Zbigniew Sabaciński, Dyrektor Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego Ewa Szłapa oraz kapitan Sławomir Murawski z Komendy Państwowej Powiatowej Straży Pożarnej w Nakle nad Notecią.

Imprezę poprowadził młody prezenter Dominik Romiński.

źródło: serwis internetowy – powiat-nakielski.pl