Porozumienie o współpracy z Kołem Turystów Górskich

        W piątek, 27. stycznia 2017 r. doszło w naszej szkole w obecności pana Wicestarosty Andrzeja Kindermana do podpisania porozumienia o współpracy z Kołem Turystów Górskich im. Klimka Bachledy z Kcyni. Pod porozumieniem podpisy złożyli pan Michał Hopfinger, dyrektor ZSP im. S. Staszica oraz pan Jacek Maćkowski,, prezes KTG im. Klimka Bachledy.

        Główne założenia porozumienia, które stanowi formalne potwierdzenie trwającej od 2010 roku współpracy, sprowadzają się do podejmowania wspólnych działań na rzecz propagowania bezpiecznej turystki wodnej, przede wszystkim wśród młodzieży, z wykorzystaniem akwenów oraz infrastruktury znajdującej się na terenie powiatu nakielskiego.

        W najbliższym czasie powinniśmy spodziewać się pierwszych efektów współpracy, których zalążki przedstawione zostały podczas uroczystości. Uczniowie klas informatycznych naszej szkoły przygotowują dla „Klimków” stronę internetową, natomiast uczniowie klas technikum kształcącego w zawodzie technik organizacji reklamy przygotowują pod opieką swojego nauczyciela pana Sławomira Chmielewskiego filmy promujące nasze akweny, doskonale nadające się do uprawiania turystyki wodnej.

        Począwszy od najbliższej wiosny uczniowie naszej szkoły będą mogli wziąć udział w szeregu spływów kajakowych, m. in. Notecią i Orlą. Przygotowaniem do nich oraz pomocą w ich organizacji i prowadzeniu zajmą się członkowie KTG, doświadczeni i w pełni profesjonalni ratownicy wodni, dzięki którym każdy uczeń będzie mógł podczas spływu czuć się bezpiecznie.

materiał: Dariusz Betscher