Pomagamy Oli na słodko i na sportowo!

        Po tym jak Ola Kożańska zwróciła się z prośbą o pomoc, nie trzeba było długo czekać na odzew. Ola jeszcze niedawno była uczennicą naszej szkoły, teraz jest studentką UKW w Bydgoszczy. Niestety – od trzech lat zmaga się z bardzo poważną chorobą autoimmunologiczną. Życie z takim schorzeniem nie jest łatwe, tym bardziej że leczenie i specjalistyczne badania nie są refundowane. Zdajemy sobie sprawę, że nie jesteśmy w stanie diametralnie zmienić sytuacji Oli.

        Jednak czy to znaczy, że możemy nie robić nic?  Lawina bieg od tego zmienia, po jakich toczy się kamieniach (…) Możesz, więc wpłyń na bieg lawiny.” Postanowiliśmy działać. Na wesoło. Na słodko. Na sportowo.

        W czwartek 23.03.17. odbył się w naszej szkole wielki kiermasz domowych ciast. Rogaliki, szarlotki, szarpańce, babeczki, makowce a nawet domowe hot dogi i inne pyszności o nieustalonych bliżej nazwach przyciągnęły tłumy dysponujące wielkim apetytem i gotówką. Długa kolejka przed gofernicami potwierdzała jakość wypieków.

        Hitem okazała się aukcja bezowego tortu – nauczyciele kontra uczniowie, zakończona zresztą niekwestionowanym sukcesem finansowym.

        W piątek odbył się natomiast dawno zaplanowany międzyszkolny turniej w piłkę ręczną. Uczniowie wszystkich klas opłacili wejściówki na zawody i tym samym dołożyli kolejną niemałą kwotę do wcześniej zebranej.

Dobrze jest pomagać, dobrze jest czuć się potrzebnym.

Komunikat SU!

Udało się zebrać kwotę 2688,63 zł która zostanie przekazana w całości na pomoc OLI!!

Każdy, kto chce się dołączyć może dokonać wpłaty:

Nr konta 47 1240 1109 1111 0000 0516 5182

Z dopiskiem w tytule : dla podopiecznej Aleksandry Kożańskiej

Nazwa i adres :

Fundacja Przeciwko Leukemii

ul. Morcinka 5 paw.19

01-496 Warszawa

autor: Justyna Narożna