Podsumowanie konkursu ekologicznego „Z energią zmieńmy źródła”.

W dniu 23 kwietnia 2015 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Nakle odbyło się podsumowanie konkursu ekologicznego „Z energią zmieńmy źródła” zorganizowanego w ramach obchodów Światowego Dnia Ziemi. Organizatorem  konkursu była pani Tatiana Borowczyk – Sobczak.

Konkurs odbył się pod patronatem WFOŚiGW w Toruniu. Do rywalizacji stanęli uczniowie z pięciu szkół powiatu nakielskiego: Gimnazjum nr 4 w Nakle nad Notecią, Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Przyjaciół Przyrody w Występie, Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Wincentego Witosa w Samostrzelu, Zespołu Szkół w Dziewierzewie i Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Nakle nad Notecią. Młodzież przygotowała prace w formie makiet przedstawiających wykorzystanie energii alternatywnej w gospodarstwach domowych. Żaden z uczestników Konkursu nie napisał opowiadania. Komisja konkursowa oceniała poprawność merytoryczną, technikę wykonania pracy, jej estetykę oraz oryginalność pomysłu.

Przyznano trzy nagrody:

I miejsce – Bartosz Mikołajewski (Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Nakle nad Notecią) – tablet Lenovo i słuchawki

II miejsce – Irena Wosicka (Zespół Szkół w Dziewierzewie)- Wieża PHILIPS

III miejsce – Aleksandra Stasiak (Gimnazjum nr 4 w Nakle nad Notecią) – Dysk zewnętrzny 1 TB i słuchawki

Nagrody dla zwycięzców zostały ufundowane przez WFOŚ i GW w Toruniu i Radę Rodziców Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. S. Staszica w Nakle nad Notecią.

Wszyscy uczestnicy Konkursu otrzymali upominki przekazane przez gminę Nakło nad Notecią.