Pobyt w Krakowie ….

Harcerze wraz z uczniami naszej szkoły odwiedzili stolicę Małopolski. Podczas pobytu w Krakowie grupa miała okazję zobaczyć wiele ciekawych miejsc, z których na pewno wyniosła lekcję.
Były to m.in. Krakowski oddział Muzeum Narodowego, Muzeum “Galicja” opowiadające o historii Żydów na terenach południowej Polski czy muzem “Podziemia Rynku”, które okazało się bardzo nowoczesne.
Każdego dnia grupa zbierała się na krakowskim Rynku Głównym, gdzie mogła podziwiać pomnik Adama Mickiewicza, Kośćiół Mariacki czy Sukiennice, które są wizytówką stolicy Małopolski.
Nie mogło zabraknąć także zwiedzenia Wawelu z Katedrą Królewską. Tam była okazja do zobaczenia słynnego Dzwona Zygmunta lub krypt wielkich Polaków, jakimi z pewnością byli marszałek Józef Piłsudski czy Władysław Łokietek.
W przeddzień powrotu do Nakła uczniowie obejrzeli sztukę “Bracia Dalcz i spółka” w Teatrze im. Juliusza Słowackiego. Występ spotkał się z pozytywnymi ocenami widzów.
Wycieczka trwała cztery dni, podczas których każdy spędził miło czas. Nikt nie mógł narzekać na brak organizacji wolnego czasu, dlatego ten wyjazd na pewno zostanie w pamięciach uczniów na długo.

Opiekunami byli: Pani Wicedyrektor Traczyk, Pan Szarszewski oraz Pani Pedagog.