Obchody Święta Odzyskania Niepodległości

        Piosenki patriotyczne, filmy, wiersze, wywiady, konkursy. Działo się w Staszicu. Obchody Święta Odzyskania Niepodległości to ważny element życia naszej szkoły. Uroczystość szkolną rozpoczęła piosenka ‘’Rota’’ wykonana przez uczennice klasy Id, IIa i IIc.


        Mateusz Kulesza z klasy IIa oraz Natalia Konewka recytowali wiersze. Z ich ust usłyszeliśmy ,,Moja litania’’ L.Wójtowicza oraz ,,Soplicowo’’ G. Turnaua. Co to jest patriotyzm? Data 11 listopada? Z czym kojarzy ci się Święto Niepodległości? – na te pytania odpowiadali mieszkańcy Nakła w sondzie ulicznej przygotowanej przez klasę IIb Technikum Organizacji Reklamy a Fundacja Staszica zaprezentowała swój film zrealizowany w ramach projektu ‘’Powstanie Wielkopolskie – nie zapominamy!’’.

        Piosenki ,,My pierwsza brygada’’, ,,Rozkwitały pąki białych róż’’, ,,Pierwsza kadrowa’’, ,,Przybyli ułani’’ towarzyszyły nam przez cały dzień a śpiewały je osoby należące do Klubu Młodzieżowego.
        Na zakończenie młodzież naszej szkoły obejrzała materiał filmowy, w którym główną rolę odegrali nasi uczniowie i nauczyciele. Odbyły się też konkursy historyczny i plastyczny.

        Szkolne obchody Święta Niepodległości przygotowali uczniowie, młodzież udzielająca się w Klubie Młodzieżowym i ich opiekunowie.
Podziękowania dla p. Justyny Narożnej, p. Krzysztofa Borusa i p. Sławomira Chmielewskiego.

Materiał: S. Chmielewski