„O turystyce morskiej i przygodzie…”

        Dla młodzieży poszukującej odpowiedzi na pytania dotyczące celowości nauki  najlepszym przykładem są doświadczenia kolegów i koleżanek ze starszych klas. O ile przekazywanie wiedzy o życiu przez rodziców i nauczycieli nie zawsze wzbudza zainteresowanie wychowanków, o tyle słowa starszych kolegów i koleżanek, którzy uczęszczają do tej samej szkoły, trafiają do nich bardzo celnie. Stąd też  11. grudnia na lekcję turystyki został zaproszony Tomasz Lemke-uczeń kl. IV technikum logistycznego. Przypomnijmy, że Tomek w zeszłym roku szkolnym został jednym z laureatów dwuetapowego konkursu „Rejs Niepodległości”, a tym samym zakwalifikował się do udziału w jednym z pięciu etapów podróży dookoła świata.

        „Dar Młodzieży” wypłynął w maju w dziewięciomiesięczny rejs i właśnie wówczas na jego pokładzie znalazł się uczeń naszej szkoły. Wspaniały żaglowiec pod polską banderą odwiedził Tallin, Kopenhagę, a potem jeszcze m.in. Acapulco, Panamę, Dakar, Hongkong, Singapur, San Francisco czy Nowy Jork. We wszystkich tych miejscach odbywały się wydarzenia promujące Polskę.

        Tomek brał udział w pierwszym etapie rejsu – po Morzu Bałtyckim. Miał okazję poznać realia życia na statku, spotkać wielu  wspaniałych ludzi, ale przede wszystkim – przekonać się,że marzenia się spełniają, że warto podejmować wyzwania, warto wierzyć w siebie.
        O tym wszystkim ciekawie i zabawnie opowiadał młodszym kolegom,  prezentując też wspaniałe zdjęcia i filmy ilustrujące niezwykłą wyprawę. Został bardzo ciepło i serdecznie przyjęty przez młodzież kształcącą się w  technikum obsługi turystycznej.
        Spotkanie to z pewnością może motywować do działania, do wykorzystywania swoich umiejętności, do czerpania radości z życia.  Serdecznie dziękujemy za przekazanie cennych wskazówek oraz refleksji.

autor: Karol Lizak