Nowość!!! Technik Rachunkowości w Staszicu

Technik rachunkowości to zawód z przyszłością – pracę znajdziesz w każdej firmie.

W naszejZespole Szkół im Stanisława Staszica w Nakle nad Notecią utworzony został nowy kierunek kształcenia dla absolwentów szkół podstawowych. W roku szkolnym 2020/2021 młodzież kończąca szkołę podstawową będzie mogła ubiegać się o miejsce na kierunku technik  rachunkowości. Z badań rynku wynika, że zawód ten jest bardzo pożądany na rynku pracy w województwie kujawsko-pomorskim. Praca technika rachunkowości jest odpowiedzialna, dzięki czemu niesie za sobą znaczne korzyści finansowe.

Na kierunku tym uczniowie zdobędą wiedzę niezbędną do zarządzania finansami firmy z dowolnej branży, poznają zasady funkcjonowania biura rachunkowego oraz zdobędą wiedzę z zakresu  wynagrodzeń, podatków i prowadzenia dokumentacji biurowej. Prowadzone zajęcia teoretyczne i praktyczne umożliwią absolwentom stanie się specjalistami w zakresie finansów i rachunkowości oraz ułatwią kontynuację kształcenia na studiach wyższych.

Firmy i instytucje muszą dbać o swoje finanse, a co za tym idzie, na rynku pracy zapotrzebowanie na techników rachunkowości jest wysokie i będzie rosnąć. Zatrudnienie można znaleźć w banku, biurze rachunkowym, jednostkach samorządu terytorialnego, przedsiębiorstwach i towarzystwach ubezpieczeniowych, czy w działach finansowo-księgowych praktycznie w każdej branży. Można również założyć własne biuro rachunkowe, co wymagać będzie przedsiębiorczości i dobrego zaplanowania.

Nie zwlekaj, zostań uczniem klasy technikum kształcącego w zawodzie technik rachunkowości. Praca dla absolwentów gwarantowana.

Czekamy na Ciebie!

Tekst: Agnieszka Rotkiewicz