Nasi uczniowie jako wolontariusze w akcji zberania żywności dla ubogich rodzin….

 W sklepie sieci Biedronka przy ul. Gimnazjalnej w Nakle produkty żywnościowe dla ubogich rodzin zbierały w weekend wolontariuszki z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im Staszica w Nakle: Kinga Florkowska, Monika Chmielewska i Anna Wojtalewicz.

Jak na początek nie jest źle – uważa Bogumiła Jabłońska, szefowa PCK w Nakle.

Nie we wszystkich nakielskich marketach spotkać można było w sobotę wolontariuszy. Zgodę na przeprowadzenie akcji udzielono działaczom Zarządu Rejonowego PCK w Nakle tylko w Netto i Biedronkach przy ul. Potulickiej i Gimnazjalnej. W Netto dodatkowo kwestowali w sobotę wolontariusze Caritas. Koła Caritas działa przy parafii pw. św.Stanisława. Darczyńcy mogli więc wybierać, kogo chcą wesprzeć.

– W Netto zebraliśmy pół kosza żywności, w Biedronkach dwie duże reklamówki – relacjonuje Jabłońska.

W sobotę 16 bm. PCK planuje kolejną kwestę. Kosze na żywność wystawione zostały także w niektórych osiedlowych sklepach.

W niedzielę, przez cały dzień, wolontariusze zbierali również dary przed kościołem pw. św. Wawrzyńca w Nakle. Także przed mszą św. o godz. 15, dedykowaną ofiarom katastrofy smoleńskiej.

Zebrane w sklepach i przed kościołem produkty trafią do świątecznych paczek, które PCK rozda potrzebującym w swojej siedzibie przy ul. Dąbrowskiego w czwartek 21 bm.

   (fot. i tekst Maja Stankiewicz)- żródło: GAZETA POMORSKA