Narodowe Czytanie 2019

W sobotę 07.09. w całej Polsce miała miejsce 8. edycja Narodowego Czytania. Tym razem w akcję zaangażował się Powiat Nakielski oraz uczniowie naszej szkoły. Nie mieliśmy dużo czasu na przygotowania – bądź co bądź rok szkolny dopiero się rozpoczął. Z pewnością spośród wszystkich zaproponowanych na tę okazję lektur opowiadanie Brunona Schulza Mój ojciec wstępuje do strażaków było najtrudniejsze, ale i najciekawsze. W zimne, deszczowe popołudnie mieliśmy okazję wspólnie doświadczyć niezwykłości świata, którą tak pięknie tworzy słowem autor Sklepów cynamonowych.


Wraz z pracownikami Starostwa, ze Starostą Powiatu Nakielskiego – panem Tadeuszem Sobolem oraz Wicestarostą – Tomaszem Miłowskim oraz ze mną utwór czytali: Oliwia Żywicka, Martyna Bojewska, Kaja Arndt, Martyna Muzalewska – z klasy 1a,  Jakub Murek, Eryk Wnuk, Fabian Piszczek, Miłosz Kuta, Dominik Szeleźnik z klasy 3d oraz Jakub Mistrzak z 1eG.
Przy okazji akcji Narodowego Czytania na Przystani uroczyście otwarty został regał wolej wymiany książek (przypominam, że tego typu regał funkcjonuje już w naszej szkole w pobliżu biblioteki).

Dziękuję wszystkim uczniom za zaangażowanie się w akcję.

Justyna Narożna