Nabór do projektu „Od ucznia do mistrza”

       W dniu 18.05.2017 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. S. Staszica w Nakle nad Notecią odbyło się kolejne spotkanie rekrutacyjne do projektu „Od ucznia do mistrza”. Zajęcia przeprowadziła pani Aleksandra Piontkowska-Latoś. Projekt „Od ucznia do mistrza” realizowany jest przez organ prowadzący szkołę tj. Starostwo Powiatowe w Nakle nad Notecią oraz Polskie Towarzystwo Ekonomiczne Oddział w Bydgoszczy i Wyższą Szkołę Gospodarki w Bydgoszczy.

        W jego ramach uczniowie szkół kształcących w zawodach: technik logistyk, technik obsługi turystycznej i technik informatyk będą brać udział w płatnych, wakacyjnych stażach zawodowych organizowanych w renomowanych zakładach pracy na terenie powiatu nakielskiego i bydgoskiego oraz w Bydgoszczy.

        Uczniowie będą odbywać staż pod fachową opieką opiekunów wyznaczonych u pracodawców, otrzymają m.in. pomoce dydaktyczne, a także zwrot kosztów dojazdu i stypendium stażowe. Staż w ramach projektu jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej.

        Nadrzędnym celem projektu jest łączenie teorii z praktyką oraz aktywizowanie młodzieży do  planowania i tworzenia przyszłej drogi zawodowej.

Materiał: Monika Pasieka

Koordynator z ramienia szkoły – Grażyna Kinderman