Młodzież Staszica na giełdzie.

Uczniowie „Staszica” w ramach zajęć pozalekcyjnych pt. „Edukacja dla przedsiębiorczości” dofinansowanych przez Powiat Nakielski uczestniczyli w wyjeździe studyjnym do Poznania na Wielkopolską Giełdę Rolno – Ogrodniczą S.A. Było to kolejne praktyczne podejście do przedsiębiorczości.

Uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Nakle nad Notecią zainteresowani ekonomią w wymiarze praktycznym, 26 listopada 2015 roku udali się do Poznania na Wielkopolską Giełdę Rolno – Ogrodniczą S.A. Wyjazd studyjny stanowił część projektu zajęć pozalekcyjnych pt. „Edukacja dla przedsiębiorczości”, dofinansowanego przez Powiat Nakielski. Zakładał on łączenie teorii z praktyką. Uczestniczyło w nim czterdziestu pięciu uczniów, którymi opiekowali się następujący nauczyciele: Grażyna Kinderman (koordynator projektu), Małgorzata Fedec, Michał Hopfinger i  Tomasz Hopfinger. Głównym celem wizyty na giełdzie towarowej było zapoznanie uczniów z jej funkcjonowaniem oraz  praktyczną realizacją treści programowych nauczanych przedmiotów ekonomicznych. Uczniowie z zainteresowaniem przysłuchiwali się wypowiedziom pracownika działu marketingu o sposobie ustalania marż i cen na różnych szczeblach obrotu towarowego, ze szczególnym uwzględnieniem rynku hurtowego. Ponadto mieli okazję zobaczyć z bliska organizację i ekspozycję różnych typów stoisk handlowych. Młodzież zadawała  hurtownikom różnorodne pytania. Duże zainteresowanie wzbudziła możliwość poruszania się po wielkich halach handlowych w roli konsumentów robiących zakupy różnorodnych towarów. Uczniowie zauważyli, że rynek hurtowy, jak każdy inny, prowadzi sprzedaż sezonową, ponieważ bardzo dużo oferowanych towarów nawiązywało już do zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

Młodzież zadowolona i pełna wrażeń, a przede wszystkim bogatsza o nowe umiejętności bezpiecznie wróciła do domów. Wyjazd studyjny na poznańską WGR-O S.A. z pewnością przybliżył uczniom zagadnienia związane z ich dalszym kierunkowym kształceniem.

GALERIA ZDJĘĆ >>>>