Mistrzostwa Powiatu Nakielskiego w Piłce Siatkowej Dziewcząt Szkół Ponadgimnazjalnych

W poniedziałek 27.01.2014 r. rozegrano Mistrzostwa Powiatu Nakielskiego W Piłce Siatkowej Dziewcząt Szkół Ponadgimazjalnych. Zawody pierwotnie odbyć się miały w ZSP im. S. Staszica niestety niska temperatura na hali zmusiła organizatora przenieść się do ZSŻŚ W Nakle, w których wystąpiły następujące drużyny z eliminacji gminnych: LO w Szubinie, I LO w Nakle oraz ZSP „Staszic”. Zawody pierwotnie nie wskazywały faworyta, gdyż wszystkie zespoły miały aspirację do zdobycia Mistrza Powiatu. W pierwszym spotkaniu zaprezentowały się Nam dziewczęta z Liceum Ogólnokształcącego z Nakła oraz Szubina. Wyraźne i łatwe zwycięstwo w dwóch setach odniosło miejscowe LO. W drugim spotkaniu ZSP z Nakła, aby myśleć o wygraniu turnieju, musiał na początek pokonać Szubin. Mimo, iż walka trwała do samego końca, ZSP przegrał. W ostatnim meczu „Krzywousty” miał postawić kropkę nad „i” ale ku zdziwieniu wszystkich to „Staszic” spokojnie wygrał pierwszego seta. W dwóch kolejnych to I LO im. B. Krzywoustego w Nakle kontrolowało grę i ponownie jak przed rokiem zostało Mistrzem Powiatu Nakielskiego. Wyniki poszczególnych spotkań.

  1. LO Szubin – LO Nakło  0:2  (9: 25; 13: 25)
  2. I LO Nakło – ZSP Nakło  2: 1 (22: 25; 25: 10; 16:14)
  3. LO Szubin – ZSP Nakło 2:0 (25:22; 25:18)

Klasyfikacja końcowa:

  1. I LO im. B. Krzywoustego w Nakle nad Notecią
  2. LO im. S. Wyspiańskiego w Szubinie
  3. ZSP im. S. Staszica w Nakle nad Notecią

Reprezentacja „Staszica” Wierzewska Aleksandra, Marciniak Katarzyna, Zielińska Karolina, Frugała Aleksandra, Kominiak Romana, Pozorska Karolina, Kowalska Joanna, Kucharska Agata, Toporowska Magdalena, Wnuk Kinga, Grzyb Agata. Opiekunem zespołu jest p. Grażyna Jaskólska.

Organizatorem zawodów było Starostwo Powiatowe w Nakle nad Notecią. Wszystkie zespoły otrzymały pamiątkowe dyplomy i puchary. Zwycięska reprezentacja zagraj w rozgrywkach ćwierćfinałowych. Gratulujemy sukcesów i życzymy powodzenia w dalszej rywalizacji.

Paweł Juszczak