MISTRZOSTWA POWIATU NAKIELSKIEGO W PIŁCE SIATKOWEJ CHŁOPCÓW SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH.

W dniu 05 lutego 2013 roku w hali widowiskowo-sportowej ZSP im. S. Staszica w Nakle rozegrano finały powiatu nakielskiego w piłce siatkowej chłopców szkół ponadgimnazjalnych.

Wśród drużyn zaprezentowały się Nam: ZSO w Kcynii, LO w Szubinie, I LO w Nakle i ZSP im. S. Staszica w Nakle.

Od początku wiadomo było, iż zespół „Staszica” dzięki ubiegłorocznemu sukcesowi ( dotarcie do Mistrzostw Polski Szkół Ponadgimnazjalnych), zapewnił dwa miejsca w Ćwierćfinałach wojewódzkich. To spowodowało, iż stawka turnieju była ogromna. Aby wyłonić zwycięzców postanowiono rozgrywać mecze systemem każdy z każdym. System ten był najbardziej obiektywny i co najważniejsze sprawiedliwy. W pierwszym spotkaniu zmierzyły się reprezentacje Kcynii oraz Szubin. Lepszym zespołem okazali się chłopacy I LO „Wyspiana” Do drugiego meczu przystąpili faworyci ze „Staszica” i „ Krzywego”. Obronną ręką wyszli gospodarze. W dalszej kolejności gospodarzy turnieju ciekłą ciężki mecz z I LO Z Szubina. Tu również chłopacy z Nakła okazali się silniejsi. W decydującym starciu I LO z Nakła walczyło o awans do ćwierćfinału z siatkarzami z Szubina. O zwycięstwie zadecydowały indywidualne błędy w zagrywce i ataku. Ostatecznie to dwie drużyny z Nakła będą reprezentować Nasz powiat na zawodach wojewódzkich, które odbędą się w hali ZSP Staszica. I LO im. B. Krzywoustego musi udać się na swoje zawody do Bydgoszczy. Wszystkim życzymy już teraz powodzenia.

Wyniki wszystkich spotkań przedstawiają się w następujący sposób:

  1. ZSO Kcynia – LO Szubin   0 : 2 (21 : 25 ; 17 : 25)
  2. ZSP Staszic – I LO Nakło  2 : 0 (25 : 23 ; 25 : 14)
  3. ZSP Staszic – LO Szubin             2 : 0 (25 : 23 ; 25 : 21)
  4. I LO Nakło – ZSO Kcynia 2 : 0 (25 : 9 ; 25 : 20)
  5. I LO Nakło – LO Szubin     2 : 0 (26 : 24 ; 25 : 18)
  6. ZSP Staszic – ZSO Kcynia 2 : 0 (25 : 16 ; 25 : 13)

Klasyfikacja końcowa:

  1. ZSP w Nakle nad Notecią
  2. I LO w Nakle nad Notecią
  3. LO w Szubinie
  4. ZSO w Kcynii

Zwycięski zespół wystąpił w składzie:

Kelm A., Chmura D.., Okpisz M., Kaluska A., Pikul J. Olejarz D. Łukasik P. Murach P. opiekun- Dariusz Malikowski

Organizatorem zawodów było Starostwo Powiatowe w Nakle nad Notecią. Wszystkie zespoły otrzymały pamiątkowe dyplomy i puchary. Zwycięskie reprezentacje zagrają w rozgrywkach ćwierćfinałowych. Gratulujemy sukcesów i życzymy powodzenia w dalszej rywalizacji.