MISTRZOSTWA POWIATU NAKIELSKIEGO W PIŁCE RĘCZNEJ CHŁOPCÓW SZKÓŁ PONADGIMNAJALNYCH

W dniu 28.11.2014 w ZSP im. S. Staszica w Nakle nad Notecią odbyły się Mistrzostwa Powiatu Nakielskiego w Piłce Ręcznej Chłopców Szkół Ponadgimnazjalnych. Do turnieju przystąpiły cztery zespoły, które reprezentowały swoje gminy: I LO im. B. Krzywoustego w Nakle, ZSP im. S. Staszica w Nakle nad Notecią, LO w Szubinie oraz ZST w Kcyni. W pierwszym meczu gospodarz zmierzył się z licealistami z  Szubina. Po dość wyrównanym pojedynku, goście uzyskali awans do finału. Mecz zakończył się wynikiem 8:6 dla LO w Szubinie. Drugi mecz to pojedynek chłopców: ZST Kcynia z I LO Z Nakła i w tym pojedynku zwyciężył zespół z Kcyni wynikiem 13:7.

W meczu o III miejsce zmierzyły się zespoły z Nakła ZSP „Staszic” z I LO „Krzywousty”. Był to bardzo wyrównany pojedynek, w którym do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była dogrywka. Po dogrywce lepszym zespołem okazał się zespół gospodarzy czyli: ZSP „Staszic” i zwyciężył wynikiem 14:11.

O I miejsce walczył zespół ZST z Kcyni z LO z Szubina. Po bardzo zaciętej walce obu zespołów ostatecznie wygrał zespół ZST z Kcyni wynikiem 13:8.

Należy dodać, że drużyna naszej wystąpiła w bardzo odmienionym składzie i ten zespół jest na dobrej drodze do osiągania jeszcze lepszych wyników. Zespół uczy się grać z sobą, ale to są początki i one zawsze są trudne.

Zespół naszej szkoły wystąpił w składzie: Dawid Bauza, Szymon Zmudziński, Michał Sobacki, Mikołaj Szyc, Mateusz Ziarnek, Karol Bała, Bartosz Nickel, Mateusz Dorosz, Daniel Rocławski, Michał Chuchla, Hubert Adamski, trener – Ewa Welker.