Mistrzostwa Powiatu Nakielskiego w Piłce Nożnej Chłopców Szkół Ponadgimnazjalnych.

W dniu 21.10.2010 o godz. 9.00 na Orliku przy Sp. Nr 2 w Nakle nad Notecią prężna grupa chłopaków z ZSP Staszica udała się na zawody w piłkę nożną 6 osobową, w których uczestniczyły szkoły z terenów powiatu nakielskiego. Wśród nich znalazły się:

  1.  I LO im. Bolesława Krzywoustego w Nakle nad Notecią
  2. ZSP im. ST. Staszica w Nakle mad Notecią
  3. ZSP w Lubaszczu
  4. ZSŻŚ w Nakle nad Notecią
  5. ZSP Samostrzel

Całość została podzielona na dwie grupy, w których rozstawiony został mistrz oraz wicemistrz. Także po losowaniu w pierwszej grupie znalazł się Nasz „Staszic” oraz ZSŻŚ w Nakle. W drugiej automatycznie pozostałe drużyny tj. I LO w Nakle, ZSP Lubaszcz oraz ZSP Samostrzel. Poziom zawodów w tym roku był bardzo wysoki, widać, że piłkarsko wszystkie zespoły były do siebie zbliżone. Nie obyło się także bez niespodzianek, gdyż I LO nieoczekiwanie przegrało swoje pierwsze spotkanie z Lubaszczem, ale taka jest właśnie piłka nożna, nieprzewidywalna i zarazem pasjonująca. ZSP Staszic w swoim pierwszym a zarazem jedynym meczu grupowym ( 2×20 min) wygrał 2:1. W regulaminowym czasie gry był remis, natomiast dorywa rozstrzygnęła losy spotkania, co automatyczni dało Nam wejście do finału. 

Tego dnia najbardziej zadziwiała szkoła z Lubaszcza, która bez problemów wygrała swoją grupę i to z nimi przyszło się zmierzyć w finale, który wcale nie był łatwy. Zaczęło się nerwowo, ale na szczęście skończyło się szczęśliwie tak można krótko opisać ten mecz. Nasi uczniowie spisali się na medal. Właściwie to powtórzyli wyczyn z zeszłego roku i wygrali zawody na tym szczeblu. Jest to budując e dla Naszej szkoły, gdyż z roku na rok mamy, co raz lepszych sportowców i to nie tylko w piłce nożnej, ale i w innych dyscyplinach sportu. Wygrana w tym turnieju daje możliwość rozegrania kolejnych zawodów już z udziałem innych drużyn z powiatu nakielskiego. Odbędą się one tym razem pod Patronatem Pani Dyrektor ZSP im. St. Staszica w Nakle nad Notecią.

Poniżej prezentujemy końcową klasyfikację turnieju:

  1. ZSP im. ST. Staszica w Nakle mad Notecią
  2. ZSP w Lubaszczu
  3. I LO im. Bolesława Krzywoustego w Nakle nad Notecią
  4. ZSŻŚ w Nakle nad Notecią
  5. ZSP Samostrzel

DRUZYNA ZAPREZENTOWAŁA SIĘ W NASTĘPUJĄCYM SKŁADZIE:

GRUDA PATRYK – LEMPKE ARKADIUSZ – HAK TOMASZ – MARCINIAK DAWID – NIETZ ŁUKASZ – GIERCZYŃSKI DAWID – MAMACH MATEUSZ – CIECHANOWSKI KEWIN – SZABLEWSKI BARTOSZ – PODEMSKI KAMIL  – BUDZIŃSKI MICHAŁ – WENCEL DAMIAN