MISTRZOSTWA POWIATU NAKIELSKIEGO W PIŁCE KOSZYKOWEJ

Dnia 9 lutego bieżącego roku w Szubinie odbyły się Mistrzostwa Powiatu Nakielskiego w Piłce Koszykowej Chłopców Szkół Ponadgimnazjalnych.  Do zawodów zgłosiły się dwie drużyny:  I Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Wyspiańskiego i Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica. Zagrano cztery kwarty po 10 minut. Pierwsza kwarta zdecydowanie należała do gości. Skuteczna gra kapitana Michała Soszki dała prowadzenie nawet 8:3. Ostatecznie pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem 8:6 dla ZSP Staszic. W drugiej kwarcie sporo prostych błędów popełniał nakielski zespół i udało się zdobyć tylko 5 punktów. I LO zdobyło ich aż 11. Wynik po dwóch kwartach 17:13 dla gospodarzy. Po dziesięciominutowej przerwie nakielanie w trzeciej kwarcie dogonili rywali a do remisu zabrakło tylko dwóch punktów (19:21). Ostatecznie trzecia kwarta zakończyła się 23:30 dla szubinian. W ostatniej części meczu gospodarz dominował na boisku. Wykazał się grą taktyczną. Kontry po błędach nakielan kończyły się niestety punktami. Mecz zakończył się wynikiem 52:27 dla zespołu z Szubina. Gościom zabrakło trochę sił i szczęścia pod koszem. Należy dodać, że tylko kilka osób przygotowywało się na zawody, dlatego zabrakło gry zespołowej. Drużyna Staszica grała odważnie i do ostatnich minut walczyła o każdy punkt.
Chłopcy do Nakła przywieźli puchar, pamiątkowy dyplom za zajęcie II miejsca i garść doświadczenia, które przyda się na przyszły rok.

Najlepszym punktującym zawodów był Radosław Habera reprezentując I LO w Szubinie uzyskując 20 trafień.

I LO Szubin : ZSP Staszic Nakło 52:27 (6:8, 11:5, 13:10, 22:4)
Zespół ZSP Staszic zaprezentował się w składzie: Michał Soszka (17), Patryk Gołębiewski (4), Adam Zmitrowicz (2), Norbert Napierała (2), Damian Gruda (2), Kacper Wika, Bartłomiej Płatników i Norbert Pilarski.

Treningi piłki koszykowej dziewcząt i chłopców odbywają się w poniedziałek od 14:25 do 16:00. Terminy treningów wywieszone są na gablocie przy pokoju nauczycielskim wuefistów.