Mistrzostwa Powiatu Nakielskiego w Piłce Koszykowej Dziewcząt Szkół Ponadgimazjalnych.

Dnia 10.03.2014 w I Lo w Szubinie odbył się powiatowy Finał w Piłce Koszykowej Dziewcząt. Niestety rozgrywki finałowe miały bardzo krótki przebieg do turnieju zgłosiły się tylko dwie drużyny: ZSP Staszic Nakło i I LO w Szubinie. Atmosfera w Sali sportowej w Szubinie jak na każdych rozgrywkach była bardzo gorąco szubińska młodzież dopingowała swoje koleżanki do zwycięstwa. Jednak mecz nie od razu miał przychylny przebieg dla szubińskiej drużyny. Pierwsza kwarta przyniosła przegraną (8: 11), w drugiej kwarcie bilans punktowy był już na korzyść I LO w Szubinie (8: 4) i już następne kwarty przeszły bardzo gładko trzecia (10: 6) i czwarta (25:0). Cały mecz skończył się wynikiem 51:21.

Trzeba podkreślić bardzo dobre przygotowanie zespołu z ZSP Staszic. Dziewczęta przez pierwsze dwie kwarty stawiały odpór atakom koleżanek z Szubina. Od zeszłego roku zespół z Nakła zrobił bardzo duży postęp w koszykówce. Opiekunem dziewcząt z ZSP w Nakle jest Pan Paweł Juszczak. Miejmy nadzieję, że w przyszłym roku uda się wziąć rewanż za te zawody. Najbardziej wyróżniającą się zawodniczką, która poprowadziła swój zespół do zwycięstwa była Kinga Sieradzka, która zdobyła 34 pkt. Gratulujemy postawy, i życzymy całemu zespołowi powodzenia na zawodach wojewódzkich. Natomiast wśród Naszych dziewcząt, najwięcej punktów zdobyła Karolina Zielińska.

Organizatorem zawodów było Starostwo Powiatowe w Nakle przy współpracy I LO im. S. Wyspiańskiego w Szubinie. Wszystkie zespoły otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz puchary.