Mistrzostwa Powiat Nakielskiego w Pływaniu o Puchar Starosty Nakielskiego.

W dniu 24.10.2013 przeprowadzone zostały po raz pierwszy w historii sportu nakielskiego Mistrzostwa Powiatu w Pływaniu.  Na starcie pojawiło się 95 uczestników, z czego 26 stanowiły dziewczyny.  W zawodach udział wziąć mogli uczniowie Szkół Podstawowych, Gimnazjalnych oraz Pondgimnazjalnych.  Startowali oni na dystansie 50 m w stylach: grzbietowym, klasycznym, dowolnym, motylkowym oraz 100 m stylem zmiennym. Wyścigi rozgrywane były seriami na czas.  Miejscem zmagań pływaków była oczywiście Kryta Pływalnia Naquarius, a organizatorem Starostwo Powiatowe. Wszystkie zainteresowane szkoły otrzymały wcześniej komunikat, który zawierał harmonogram oraz regulamin zawodów. Pozwoliło to na sprawne i szybkie przeprowadzenie tego typu imprezy. Dodać należy, że nad wszystkim czuwali sędziowie PZP, zgodnie z obowiązującymi przepisami FINA.  Spisali się oni rewelacyjnie. Nad oprawą techniczną zawodów, czuwał p. Tomasz Miniszewski, który przygotował listy startowe oraz na bieżąco podawał wyniki poszczególnych wyścigów. Oficjalnego otwarcia zawodów dokonali Starostowie Nakielscy Tadeusz Sobol oraz p. Andrzej Kinderman. Swoją osobą zaszczycili Nas również Prezes NADM Szymon Rostowski oraz Kierownik Referatu Turystyki i Sportu Dawid Konwiński wraz z Podinspektorem Referatu Turystki i Sportu p. Jackiem Pasieką.  Na pierwszych trzech zawodników czekały okolicznościowe medale. Najlepsze osoby uzyskały awans do Zawodów Wojewódzkich, które odbędą się niebawem w Bydgoszczy.

Naszą szkołę reprezentowali Donata Koczar, Oliwia Zamroczyńska, Hubert Przybylak oraz Darek Kowalski. Cała czwórka mogła z pewnością miło będzie wspominać zawody gdyż wrócili z nich z medalami. Przypominamy, iż Donata i Oliwia startowały w stylu grzbietowym na 50 m. Donata okazała się najszybsza i zdobyła złoty medal. Oliwia była trzecia i z zawodów wróciła z brązem. Darek i Hubert również startowali w tym samym stylu i zajęli kolejno piątą i czwartą lokatę.

W tej sytuacji Donata Koczur reprezentować będzie Naszą szkołę oraz Nasz powiat na zawodach wojewódzkich.  Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszej rywalizacji.