Mikołajkowy Halowy Turniej Piłki Nożnej

W dniu 06.12.2013 z okazji święta przypadającego w ten dzień zorganizowano w ZSP im. S. Staszica Turniej Halowej Piłki Nożnej.  Jest to cykliczna impreza, która zawsze cieszy się sporym zainteresowaniem wśród Szkół z Powiatu Nakielskiego. Zaproszenia przyjęły w zasadzie wszystkie szkoły, które mimo fatalnych warunków atmosferycznych dotarły bezpiecznie i na czas.  Zawody rozpoczęły się punktualnie o godz. 9.00. Oficjalnego otwarcia dokonała sama pani dyrektor Alicja Czubak. Powitanie zostali I LO im. B. Krzywoustego w Nakle, ZSP Samostrzel, ZSP w Lubaszczu, ZSŻŚ w Nakle, LO im. S. Wyspiańskiego w Szubinie, ZSO w Kcynii, ZST w Kcynii oraz gospodarz ZSP „Staszic”.

System rozgrywek dostosowany był do ilości ekip, w związku z tym powstały dwie grupy, w których rywalizowano systemem „każdy z każdym”. Mecz trwał 12 min, co wpłynęło na szybkie tempo meczów, których łącznie rozegrano 14. Poniżej prezentujemy grupowe wyniki.

GRUPA „A”

ZSŻŚ Nakło – LO Szubin 1:0

ZST Kcynia – ZSP Lubaszcza 0:0

ZSŻŚ Nakło – ZST Kcynia 1:0

ZSP Lubaszcz – LO Szubin 1:4

ZSŻŚ Nakło – ZSP Lubaszcz 2:1

ZST Kcynia – LO Szubin 3:2

GRUPA „B”

ZSO Kcynia – ZSP Samostrzel 2:1

ZSP „Staszic” – LO Nakło 4:1

ZSO Kcynia – LO Nakło 0:0

ZSP „Staszic” – ZSP Samostrzel 4:1

LO Nakło – ZSP Samostrzel 4:0

ZSP „Staszic” – ZSO Kcynia 0:0

GRUPA FINAŁOWA

Miejsce III

ZSO Kcynia – ZST Kcynia 0: 0 k. 1:3

Miejsce I

ZSP „Staszic” – ZSŻŚ Nakło 2:4

Wszystkie zespoły otrzymały pamiątkowe dyplomy a trzy najlepsze zespoły puchary. Postanowiono również wybrać najlepszego zawodnika turnieju, którym okazał się Kamil Wisiorek. Cieszymy się bardzo z organizacyjnego sukcesu, ponieważ już długo nie było zawodów sportowych, w których udział wzięły prawie wszystkie zespoły z Powiatu Nakielskiego. Poziom samych zawodów był wyrównany, a uczniowie mieli przyjemność uczestniczyć w ogromnym widowisku. Życzymy sobie w przyszłym roku identycznych bądź też jeszcze lepszych zawodów. Korzystając z okazji Zespół Nauczycieli Wychowania Fizycznego z ZSP im. S. Staszica w Nakle nad Notecią pragnie życzyć Wszystkim Spokojnych Radosnych Świąt Bożego Narodzenia oraz Szczęśliwego Nowego Roku.

Drużyna gości zaprezentowała się w następującym składzie: Sebastian Belter, Kevin Ciechanowski, Damian Kokowski, Mateusz Cegielski, Arkadiusz Lemke, Szymon Uliczek, Kamil Podemski, Bartosz Szablewski, Kamil Janowiak, Kevin Borodeńko, Kamil Sobieszczyk, Adrian Wojtasik,