Maturzyści ze Staszica 7 raz na Targach Pracy OFFerty

        Dnia 17 listopada br. w ramach doradztwa zawodowego uczniowie klas maturalnych brali udział w Targach Pracy i Promocji Pracodawców OFFerty. Siódmy rok z rzędu wyjazd zorganizowany został przez Panią Marzenę Tomczak, która pełni funkcję szkolnego doradcy zawodowego. Opiekunami byli: Pani Monika Daniel, Pani Małgorzata Sass-Jakóbczyk i Pan Krzysztof Borus.

        W Hali Łuczniczka w Bydgoszczy można było spotkać przedstawicieli dużych korporacji, takich jak: HSF Logistic, IBM, UPC, Ikea, SDL, Amazon, Poczta Polska, a także wielu mniejszych firm. Pracodawcy poszukiwali specjalistów z wielu branż, między innymi logistyków – magazynierów, specjalistów ds. transportu, księgowych, analityków finansowych, informatyków, programistów, specjalistów ds. sprzedaży, PR i marketingu. Spotkanie w jednym miejscu przedstawicieli tylu firm było bezcenną okazją do poznania preferencji pracodawców.

        Przed Targami uczniowie uczestniczyli w warsztatach dla maturzystów zorganizowanych przez WSB O/Bydgoszcz, z którą nasza Szkoła ma podpisaną umowę partnerską. Zagadnienia z pierwszego warsztatu „Po nitce do kłębka , czyli słów kilka o myśleniu projektowym” pomogły młodzieży w sprecyzowaniu swoich celów i realizacji ich w wyznaczonym sobie terminie. Drugi warsztat „Wystąpienia publiczne do A do Z” miał na celu pomóc maturzystom w zaprezentowaniu się podczas wystąpień takich jak: matura ustna, spotkanie z pracodawcą. Uczniowie dowiedzieli się w jaki sposób ubrać się nie tylko na maturę, egzamin zawody czy rozmowę kwalifikacyjną, ale także jak pozbyć się stresu.Po tak dużej dawce praktycznych porad młodzież wiedziała jak rozmawiać z potencjalnymi pracodawcami podczas 11.Targów Pracy i Promocji Pracodawców OFFerty.

materiał: Marzena Tomczak