„Lot Staszica do Warszawy”

W ostatnim tygodniu kwietnia uczniowie Technikum Obsługi Turystycznej, Technikum Organizacji Reklamy, Technikum Ekonomicznego, oraz Informatycznego wzięli udział w wycieczce lotniczej na trasie Gdańsk – Warszawa. Wycieczka rozpoczęła się na dworcu PKP w Nakle skąd uczniowie pociągiem udali się do Gdańska.
Dla uczniów Technikum Obsługi Turystycznej był to wyjazd warsztatowy, podczas którego poznawali produkty turystyczne trójmiasta oparte na najnowszych technologiach, oraz mogli zapoznać się z zasadami odprawy turystów oraz podróżnych w portach lotniczych.
Uczniowie, wyjeżdżający na staże do Grecji w ramach projektu „Animator Otwarty na Świat Holiday and Training Grecja i Egipt 2016” traktowali wyjazd jako przygotowanie do podróży lotniczej, która czeka ich niebawem. Fundacja Staszica, która jest współorganizatorem staży dofinansowała wyjazd wolontariuszom fundacji.
Uczestnicy wyjazdu podczas odprawy oraz oczekiwania na lot zapoznali się z zasadami bezpieczeństwa oraz funkcjonowania portu lotniczego, natomiast po przybyciu do stolicy wzięli udział w zwiedzaniu stolicy zorganizowanym przez licencjonowanego pilota p. Mirosława Szklarskiego, który przez kilkanaście ostatnich lat pracował na Bliskim Wschodzie, gdzie zajmował się obsługą ruchu turystycznego.

GALERIA>>>>

FILM >>>>