Kurs barmański dla uczniów TOT

        W minionym miesiącu  w Staszicu odbył się kurs barmański I-go stopnia. Zajęcia prowadzone były przez p. Marka Ojczyka – międzynarodowego sędziego  pokazów barmańskich oraz właściciela firmy szkoleniowej.  Uczniowie Technikum Obsługi Turystycznej  mieli  okazję zgłębiać  tajniki sztuki barmańskiej.

        Szkolenie składało się z dwóch części:  teoretycznej i przede wszystkim praktycznej. W trakcie młodzież zdobyła szeroką wiedzę oraz umiejętności związane z pracą barmana i co najważniejsze kwalifikacje barmańskie!!!
Program szkolenia obejmował m.in. zagadnienia takie jak:
• obowiązki barmana, kultura pracy i dbałość o własny wizerunek,
• podział sprzętu barowego i barmańskiego, rodzaje szła, miary i receptury barowe,
• podstawy miksologii, rodzaje i charakterystyka oraz techniki sporządzania napojów,
• zajęcia praktyczne

        Uczniowie  korzystając z profesjonalnego baru z pełnym wyposażeniem mieli okazję w praktyce zaznajomić się z pracą na stanowisku barmana. Wykonywanie koktajli bezalkoholowych  pod czujnym okiem instruktora wywołało wiele uśmiechu i zadowolenia. Po zakończonym kursie odbył się egzamin potwierdzający zdobycie nowych umiejętności.

        Szkoła w trosce o sukces każdego ucznia dba o podnoszenie kwalifikacji i kompetencji zawodowych. Organizatorami tego przedsięwzięcia byli nauczyciele przedmiotów zawodowych – turystycznych.