Konkurs Wiedzy Muzycznej 2017

        W nakielskim Staszicu odbywa się wiele bardzo ciekawych i prestiżowych konkursów przedmiotowych, w których zawsze bierze udział wielu chętnych popisując się swoją wiedzą. Zbliżające się wakacje stały się przyczynkiem do zorganizowania kolejnych zmagań w naszej szkole, tym razem, ze względu na nadchodzący czas letniego odpoczynku, o bardziej rozrywkowym charakterze. Poniedziałkowe przedpołudnie 17 czerwca stało się czasem batalii w kolejnym Konkursie Wiedzy Muzycznej przygotowanym przez p. Sławomira Chmielewskiego i niżej podpisanego.

        W auli naszej Szkoły zebrana publiczność mogła podziwiać potyczki trzech drużyn, a były to zespoły niezwykłe, bowiem, nie jak to zazwyczaj bywa w przypadku konkursów przedmiotowych, będące rywalizacją klasową – tym razem było inaczej: w szranki stanęli bowiem reprezentanci różnych grup działających w Staszicu. Uczestnikami KWM 2017 byli: Wokaliści Staszica w składzie: Natalia Konewka (klasa II A) i Jakub Tajer (klasa I E), Drużyna Harcerska w składzie: Małgorzata Milczarek (klasa I A) i Maria Dolatowska (klasa II B) oraz Szkolna Grupa Kabaretowa w składzie: Izabela Twardowska (klasa III C) i Kacper Koliński (klasa III C). Poszczególne teamy miały za zadanie zmierzenie się z trzema konkurencjami: pierwsza – pytania z wiedzy muzycznej, druga – odgadywanie wykonawcy i tytułu prezentowanego utworu i trzecia – rozpoznanie na stopniowo odsłanianym zdjęciu postaci ze świata muzyki.

        Jak się okazało, drużyny perfekcyjnie przygotowały się do pierwszej konkurencji, bowiem po jej zakończeniu na tablicy wyników widniał idealny remis – po 12 punktów. Bardziej selektywna okazała się druga konkurencja, która sprawiła, że między zespołami powstały pewne różnice w wynikach. Wszystko przesądziła konkurencja trzecia, po zakończeniu której wszystko było już jasne i rezultat ostateczny przedstawiał się tak:

I miejsce: Wokaliści Staszica

II miejsce: Drużyna Harcerska

III miejsce: Szkolna Grupa Kabaretowa

        Nagrody ufundowane przez Radio Nakło wręczył laureatom Pan Dyrektor Michał Hopfinger. Tegoroczna edycja Konkursu Wiedzy Muzycznej już za nami. Publiczność, zawodnicy i organizatorzy bawili się świetnie, więc już teraz możemy zaprosić do udziału w KWM, który odbędzie się w Staszicu w roku szkolnym 2017/2018.

autor:Rafał Popowski