Konkurs Informatyczny “Bóbr”

        13 listopada uczniowie klas informatycznych uczestniczyli w kolejnej edycji Konkursu Informatycznego Bóbr. Jest to konkurs dla ludzi kreatywnych i potrafiących rozwiązywać skomplikowane zadania informatyczne, wymagające logicznego myślenia. Staszic jest szkołą, w której można zdobyć pierwsze doświadczenia w programowaniu, dlatego coroczny udział w tym konkursie jest dla naszych uczniów ciekawym doświadczeniem.

        Nasi informatycy  nie boją się wyzwań i do konkursu zgłosili się tłumnie. Zadania rozwiązywali w ogromnym skupieniu, a po konkursie jeszcze długo o nich rozmawiali.

        Bóbr chce zachęcić młodych ludzi do umiejętnego korzystania z komputerów i technologii informacyjnej. Z pewnością wesprze uczniów w zdobywaniu wiedzy i umiejętności potrzebnych w codziennym życiu, szczególnie w ich przyszłej pracy. Bardzo cenną cechą konkursu jest jego międzynarodowy charakter. Polska edycja konkursu Bóbr jest organizowana przez zespół specjalistów z Uniwersytetu Mikołaja  Kopernika w Toruniu, przy współpracy z  firmą Learnetic. W naszej szkole organizuje konkurs i czuwa nad prawidłowym jego przebiegiem pani Jolanta Gryko.

autor: Jolanta Gryko