Konkurs ekologiczny „Zmieniaj nawyki – nie klimat”

W dniu 23 kwietnia 2014 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Nakle odbyło się podsumowanie konkursu ekologicznego „Zmieniaj nawyki – nie klimat” zorganizowanego w ramach obchodów Światowego Dnia Ziemi. Organizatorem  konkursu była pani Tatiana Borowczyk – Sobczak.

Konkurs odbył się pod patronatem WFOŚiGW w Toruniu. Do rywalizacji stanęli uczniowie z trzech szkół powiatu nakielskiego. Młodzież przygotowała prace w różnych formach. Były to reklamy społeczne, makiety i plakaty związane z propagowaniem idei dbania o środowisko w życiu codziennym. Komisja konkursowa oceniała poprawność merytoryczną, technikę wykonania pracy, jej estetykę, zgodność wybraną formą oraz oryginalność pomysłu.

Uroczystość rozpoczęła się przedstawieniem przygotowanym przez młodzież Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. S. Staszica w Nakle pod kierunkiem Pani Magdaleny Gapińskiej.  Po części artystycznej wręczono nagrody zwycięzcom w poszczególnych kategoriach konkursowych.

W kategorii reklama społeczna nagrodę otrzymała Anna Marciniak, uczennica Gimnazjum nr 4 w Nakle nad Notecią, w kategorii plakat nagrodę otrzymała Roksana Szplit uczennica I Liceum Ogólnokształcącego im B. Krzywoustego w Nakle, a w kategorii makieta – ekomiasto Joanna Kozłowska uczennica Gimnazjum nr 4 w Nakle nad Notecią.

Nagrodzeni otrzymali cenne nagrody rzeczowe (tablety Lenovo i słuchawki Panasonic), ufundowane przez WFOŚ i GW w Toruniu, a wręczył  je gość  pan starosta Andrzej Kinderman.

Wszyscy uczestnicy Konkursu otrzymali upominki ufundowane przez KPEC w Bydgoszczy.