KONERT MUZYKI FILMOWEJ

15.02.2013 r. w naszej szkole odbył się w auli szkolnej koncert z udziałem Dariusza Bagińskiego, który zagrał na skrzypcach i fortepianie utwory o tematyce filmowej. Przedstawił on utwory liryczne, romantyczne i sentymentalne poświęcone Dniu Zakochanych. Pan Darek zagrał utwory filmowe najbardziej znanych kompozytorów:
-Hans Zimmer: “Gladiator” ; “Piraci z Karaibów”
-John Williams: składanka trzech kompozycji; “Indiana Jones”, “Gwiezdne Wojny”; “Imperium atakuje”.
Mieliśmy również okazję posłuchać składankę dwóch piosenek filmowych: “Uwierz w ducha” oraz piosenkę Michaela Boltona. Na fortepianie Dariusz Bagiński upamiętnił utwory z seriali filmowych lat ’60, takie jak “Polskie Drogi”, “Dom” czy “Janosik”.
Na prośbę uczniów, a także na zakończenie koncertu wysłuchaliśmy jeszcze jednego utworu w wykonaniu Dariusza Bagińskiego “The show must go on” zespołu Queen.
Piosenki zostały zręcznie i pomysłowo połączone, kompozycja genialna, każdy słuchający był zadowolony z obejrzanego występu. Koncert został uznany wśród młodzieży, która mimo , iż słucha innego stylu muzyki, pożegnała Dariusza Bagińskiego wielkimi brawami oraz oczekuje na ponowny koncert z udziałem artysty.