Kolejny sukces uczniów „Staszica”

Uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Nakle nad Notecią 09 stycznia 2015 roku brali udział w zawodach okręgowych XXVIII Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej, która odbywa się w tym roku pod hasłem: „„Polska droga do wolności gospodarczej. 25 lat transformacji”. Honorowy patronat nad XXVIII Olimpiadą objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski. W zawodach II stopnia „Staszica” reprezentowało  dwoje uczniów: Paulina Jagodzińska i Filip Kowalski. Ogółem brało udział 42 uczniów z 18 szkół ponadgimnazjalnych województwa kujawsko-pomorskiego. Zawodom przewodniczył mgr Stanisław Krause, który na wstępie wszystkim  uczestnikom  etapu okręgowego pogratulował przejścia przez eliminacje szkole i życzył sukcesów na etapie okręgowym.

Stopień trudności  II etapu był bardzo wysoki. Uczestnicy olimpiady odpowiadali  na jedno pytanie o charakterze ogólnym, następnie  rozwiązywali zadanie z analizy finansowej, a na koniec rozwiązywali test składający się z 30 pytań .

Lista osób zakwalifikowanych do zawodów III stopnia (centralnych) XXVII Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej zostanie ogłoszona do 28 lutego 2015 r.

Opiekunem uczniów jest  Grażyna Kinderman. Gratulujemy dotychczasowych wyników i życzymy powodzenia w kolejnym etapie!