Klasa Ia już zintegrowana.

Dnia 26 września 2013 roku na szóstej godzinie lekcyjnej na klasę Ia czekała niespodzianka. Wychowawczyni klasy, Pani Monika Gajewska zorganizowała dla swoich podopiecznych Dzień Śliwki. Impreza miała zintegrować klasę. Uczniowie mogli wziąć udział w trzech różnych konkursach.
Pierwszy z nich polegał na zjedzeniu jak najszybciej dziesięciu śliwek. Do zadania podeszło troje śmiałków. Klasa dopingowała swoich faworytów gorącymi okrzykami i oklaskami. Walka była zacięta ale z potyczki zwycięsko wyszedł Mikołaj Michałowski z czasem 1:04, zaraz po nim Mikołaj Pisarski -1:09. Trzecie miejsce przypadło Mikołajowi Kmieciowi -1:12.
Po zjedzeniu śliwek nadszedł czas na drugi konkurs. Uczniowie musieli pokonać dystans z łyżeczką, na której znajdowała się śliwka. W kilka minut utworzono dwie drużyny. W skład drużyny A wchodzili : Daria Klinowska, Tobiasz Zaradzki, Bartek Waniak, Maciej Neulitz i Dominik Pozorski. Członkowie drużyny B : Justyna Dura, Agata Górecka, Weronika Czeleń, Mateusz Rossa i Mikołaj Kmieć. Zawodnicy musieli wykazać się wysokim stopniem skupienia, a także szybkością. Wygraną w tym starciu cieszyła się drużyna A, osiągając czas 43 s. przy czym drugi skład pokonał swoją trasę w 46 s. .
Ostatni konkurs sprawdzał celność uczniów. Chodziło o to by rzucić śliwką z określonej odległości tak by owoc wpadł do kapelusza. Do współzawodnictwa przystąpili : Daria Klinowska, Emilia Pechta, Mikołaj Kmieć, Dominik Pozorski i Bartek Waniak. W dogrywce między Dominikiem Pozorskim a Mikołajem Kmieciem, lepszą celnością wykazał się Mikołaj.
Prócz udziału w konkursach nasza klasa mogła delektować się ciastem ze śliwkami. Wypieki były słodkim zakończeniem Dnia Śliwki i smakowały wyśmienicie.

Marta Bałażyk