Informatycy na Poznań Game Arena 2017

        Poznań Game Arena 2017 – to już 12 edycja targów gier i rozrywki multimedialnej. Trzydniowe święto graczy , a my pojechaliśmy w piątek 6 października, pierwszego dnia wystawy pełnego zabawy i emocji, organizowanego dla Bardzo Ważnych Osób – czyli nas:).

        Tego dnia na naszych uczniów, czekały atrakcyjne oferty gier –  także tych niezależnych wydawców. Oferty sprzętu, premiery, pokazy, konkursy, turnieje, konferencje, warsztaty, spotkania z gwiazdami świata gier i YouTube oraz ponad 1000 stanowisk do gry z najlepszej jakości sprzętem i najpopularniejszymi tytułami gier.

        Na targach nasz kolega – Mikołaj Budnik z klasy IIe TI,  razem z ekipą Escape from Tarkov Polska oraz firmą Galaktus prezentował grę Escape from Tarkov na stoiskach Lioncast, Bloody oraz Hyperbook. Jako wystawcy organizowali konkursy, w których do wygrania były kody do gry, każdy o wartości 380zł – rozdali ich łącznie 45. Zgodnie z zasadami fair play zachęcali do zapoznania się ze sprzętem partnerów.

        Każdy mógł spróbować swoich sił w grach oraz w konkursach. Zainteresowanie stosikami było ogromne, a panująca atmosfera niesamowita. To był zdecydowanie udany dzień , nawet opiekunom udzielił się targowy nastrój. O tym, jak świetna była zabawa niech świadczą zdjęcia.

        Organizatorem wyjazdu była pani Anna Otrembska.

autor: Magdalen Gapińska