III Streetball w Staszicu

        Dnia 23 kwietnia 2018 roku na hali widowiskowo-sportowej przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Nakle nad Notecią odbyły się III Międzyszkolne Mistrzostwa o Puchar Dyrektora w koszykówce chłopców “Streetball”. Przed pierwszymi meczami nauczyciel wychowania fizycznego Michał Stachowski przywitał wszystkie drużyny i dokonał oficjalnego otwarcia zawodów.

        Do rozgrywek przystąpiły cztery drużyny: Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Władysława Łokietka w Lubaszczu wraz z opiekunem Andrzejem Nowickim, Zespół Szkół Żeglugi Śródlądowej im. kmdr. Bolesława Romanowskiego z Krzysztofem Gillem oraz gospodarz Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica z Michałem Stachowskim. Grano systemem “każdy z każdym” do 16 punktów. Drużyny składały się z 3 zawodników z jednym rezerwowym. Przed ostatnim meczem podczas przerwy przeprowadzono Konkurs Rzutów za 3 pkt. w którym nie zabrakło emocji. Poniżej przedstawiamy kolejność rozgrywanych meczów, ogólną klasyfikację rozgrywek i wyniki konkursu “trójek”.

Wyniki:

ZSŻŚ Nakło – I LO Nakło 9:16
ZSP Staszic – ZSP Lubaszcz 16:3
ZSŻŚ Nakło – ZSP Staszic 16:3
I LO Nakło – ZSP Lubaszcz 16:15
ZSŻŚ Nakło – ZSP Lubaszcz 16:5
I LO Nakło – ZSP Staszic 16:15

Końcowa Klasyfikacja:

  1. 1. I LO Nakło
  2. 2. ZSŻŚ Nakło
  3. 3. ZSP Staszic
  4. 4. ZSP Lubaszcz

        Do konkursu przystąpili wszyscy chętni zawodnicy. Każdy z dwunastu zapisanych wykonywał trzy rzuty do kosza sprzed linii rzutów za 3 pkt.. Po pierwszej kolejce przeprowadzono dogrywkę, w której wyłoniono najlepszego rzucającego- Wojciecha Balcer z ZSP Staszic.

        Wszystkie drużyny otrzymały dyplomy a za pierwsze trzy miejsca pamiątkowe puchary. „Staszic” zagrał w składzie: Norbert Pilarski, Wojciech Balcer, Szymon Sobczak i Tomasz Lemke.

Organizatorem i sędzią zawodów był Michał Stachowski.