III Powiatowy Turniej Językowy „Multilingua”

4. czerwca w naszej szkole odbył się już III Powiatowy Turniej Językowy „Multilingua”. Jest to konkurs nad którym, patronat pełni  Starosta  Nakielski Pan Tadeusz Sobol.  Po raz pierwszy w turnieju wzięli udział gimnazjaliści ze szkół naszego powiatu. Czteroosobowe drużyny przybyły z następujących szkół: Gimnazjum nr.4  i nr.3 w Nakle nad Notecią, Gimnazjum im. Jana Pawła II w Paterku i Mroczy, Zespół Szkół w Kowalewie, Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Samostrzelu,  Gimnazjum nr 1 w Szubinie.

Uczniowie rozwiązywali zadania językowe, odpowiadali na pytania z zakresu wiedzy o krajach niemiecko i anglojęzycznych , odgrywali scenki sytuacyjne.

Ostatecznie rywalizację wygrał Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Kowalewie. II miejsce zajął Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Wincentego Witosa w Samostrzelu a III Gimnazjum im. Jana Pawła II w Paterku.  Nagrody zwycięzcom wręczyła Pani Dyrektor Alicja Czubak.

Uczniowie przygotowani zostali do turnieju przez następujących nauczycieli swoich szkół:

Angelikę Smolińską, Agnieszkę Kudlińską, Agnieszkę Głąb, Hannę Waśniowską, Andrzeja Gintera, Justynę Nitkę, Agnieszkę Paubicką, Joannę Palkę, Alicję Szwejkowską – Radtke, Aleksandrę Kędziora, Anitę Iordanidou, Justynę Szulc, Michała Wiśniewskiego, Katarzynę Dombek, Izabelę Kraińską. Za przygotowanie uczniów i przybycie na turniej  serdecznie wszystkim nauczycielom dziękujemy.

Tego samego dnia odbył się również ten sam turniej dla klas ze szkół ponadgimnazjalnych .

Do konkursu zgłosiło się 5 drużyn z następujących szkół: I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Krzywoustego w Nakle, Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Wyspiańskiego w Szubinie i Technikum  Ekonomiczne, Informatyczne i Liceum Ogólnokształcące mieszczące się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Nakle.

Młodzież podobnie jak gimnazjaliści rozwiązywali zadania w języku angielskim i niemieckim.

Atmosfera panująca w czasie rywalizacji była pozytywna ale nie pozbawiona napięcia.

I miejsce zajęło I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Krzywoustego w Nakle,

II miejsce przypadło Liceum Ogólnokształcącemu  im. Stanisława Wyspiańskiego w Szubinie,

III miejsce zajęło Technikum informatyczne z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Nakle.

Nagrody zwycięzcom wręczył Pan Wicestarosta Andrzej Kinderman.

Serdeczne podziękowania składamy nauczycielom, którzy przygotowali swoich uczniów do turnieju:

Magdalenie Piekarskiej, Aurelii Kasprzak, Lucynie Majcher, Rozalii Wencel, Monice Słowik, Joannie Betscher, Dariuszowi Janowi Betscher, Justynie Jamnik – Bojewskiej, Rafałowi Popowskiemu, Joannie Rosińskiej –Bury i Monice Gajewskiej.

Serdeczne podziękowania składamy Panom Starostom Tadeuszowi Sobolowi i Andrzejowi Kindermanowi za objęcie patronatem turnieju i przybycie oraz wręczenie nagród zwycięzcom.