III miejsce w Powiecie Piłkarzy Ręcznych

21. 11. 2013r. w Mycielewie odbył się Finał Powiatu Nakielskiego w Piłce Ręcznej Chłopców z udziałem zespołów: ZSP im. S. Staszica w Nakle, I LO im. B. Krzywoustego w Nakle, ZSO w Kcyni i ZST w Kcyni.

Zespół naszej szkoły wystąpił w składzie: Dawid Pasieka, Bartosz Barabas, Patryk Nowarkiewicz, Daniel Chudziński, Mateusz Dróbka, Dawid Iciek, Piotr Westphal, Artur Stachowiak, Szymon Zmudziński, Dawid Bauza, Dominik Pozorski, Mikołaj Pisarski, trenerem zespołu jest Ewa Welker.

Turniej rozgrywano systemem pucharowym i po losowaniu w pierwszym meczu zagrali: ZSP im. S. Staszica z ZSO w Kcyni w drugim I LO im. B. Krzywoustego z ZST w Kcyni. Do ścisłego finału i o pierwsze miejsce grały zespoły, które wygrały swoje mecze. Pierwszy mecz, który rozegrały ZSP „Staszic” i ZSO w Kcyni można z całą pewnością nazwać finałem, gdyż drużyny pokazały swoje wysokie umiejętności techniczne i taktyczne, czego dowodem była konieczność rozegrania dogrywki ponieważ w regulaminowym czasie mecz zakończył się remisem 12:12. Niestety wystarczyły nasze trzy błędy na początku dogrywki, z których straciliśmy bramki, a w dogrywce 2×5 min. zabrakło nam czasu, aby odrobić stratę. Następny mecz bez problemu wygrał nasz zespół i ta jedna porażka wystarczyła, abyśmy zajęli III miejsce. Mimo zajętego III miejsca, które zajął zespół naszej szkoły należy podziękować wszystkim zawodnikom za wolę walki i determinację z jaką podeszli do rozgrywanych meczy.