III EDYCJA DNIA INFORMATYKI

III EDYCJA DNIA INFORMATYKI W ZESPOLE SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH IM. S. STASZICA W NAKLE NAD NOTECIĄ

5 kwietnia 2016 Dzień Informatyki pod hasłem „Potyczki Informatyczne”

5 kwietnia 2016 w ZSP im Staszica obchodzono Dzień Informatyki. W ramach imprezy zorganizowano coroczne Potyczki Informatyczne skierowane do uczniów gimnazjów powiatu nakielskiego.

Jak w każdej tego typu imprezie głównym celem była popularyzacja wiedzy informatycznej i wspólna zabawa oraz zapoznanie uczniów gimnazjów z naszą placówką

W tym roku na zaproszenie odpowiedzieli uczniowie z Gimnazjum nr 4 w Nakle, Zespołu  Szkół im. Wincentego Witosa z Samostrzela, Zespołu  Szkół Stowarzyszenia „Żakus” z Anielin.

Uczniowie mieli nie tylko możliwość wykazania się wiadomościami z dziedziny informatyki, ale mogli również sprawdzić się montując podzespoły sprzętu komputerowego. Swoją dyskretną i fachową pomoc oferowali uczniowie technikum informatycznego.

W ramach konkursu było pięć konkurencji teoretycznych i praktycznych. Obserwowaliśmy zaangażowanie i dobrą zabawę wszystkich uczestników. Jak w każdej konkurencji byli zwycięscy, ale nie było przegranych. Pierwsze miejsce zajęło Gimnazjum nr. 4 w Nakle nad Notecią, a kolejne gimnazjaliści z Samostrzela i Anielin.

Wydarzenie uświetnili swoją obecnością starosta nakielski Tomasz Miłowski oraz wicestarosta Andrzej Kinderman. Jak podkreślił starosta, powiat nakielski oferuje gimnazjalistom szeroką ofertę edukacyjną.

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. St. Staszica należy do najlepszych szkół w kraju. Pani dyrektor Alicja Czubak przypomniała, że kolejny rok z rzędu nasza szkoła uplasowała się w czołówce najlepszych techników w Polsce zyskując miano Złotej Szkoły

http://www.perspektywy.pl/portal/index.php?option=com_content&view=article&id=2575:ranking-technikow-2016&catid=184&Itemid=355&strona=1

Wspólny czas umilał szkolny zespół pod kierunkiem Sławomira Chmielewskiego oraz występ szkolnego kabaretu pod kierownictwem Rafała Popowskiego.

Postawiliśmy na dobrą zabawę i szerzenie wiedzy informatycznej. Konkurs z pewnością spełnił te oczekiwania.

Nad organizacją i przebiegiem czuwała Anna Otrembska we współpracy z  Jolantą Gryko, Maciejem Danielem, Ireneuszem Matczakiem oraz  uczniami klas Ie, IIe i IIIe.

Gratulujemy wszystkim odważnym, którzy przystąpili do konkursu. Zachęcamy do wspólnej zabawy w przyszłym roku.

WIĘCEJ ZDJĘĆ >>>>>