II miejsce w Turnieju Piłki Nożnej z okazji „DNIA KOBIET”

     6.03.2019r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. S. Staszica odbył się Turniej Piłki Nożnej Dziewcząt z okazji „Dnia Kobiet”. W turnieju wzięło udział sześć zespołów: ZSP „Staszic”, I LO „Krzywousty”, ZSP w Lubaszczu, ZSO Nr 4 w Nakle, ZSO W Kcyni i ZSP W Szubinie. Nasz zespół wystąpił w składzie: Wiktoria Borowczak, Adrianna Mreła, Kinga Sommertag, Karolina Kaczyńska, Karolina Mielcarek, Weronika Mrotek, Karolina Loręcka, Daria Monderek, Magdalena Winkowska.

     W pierwszej fazie turnieju zespoły rozegrały po dwa mecze w swoich grupach (dwie grupy po trzy zespoły). W grupie A grały: I LO „Krzywousty”, ZSP Szubin, ZSP Lubaszcz. W grupie B grały: ZSP „Staszic”, ZSO Kcynia, ZSP Nr 4.

     W półfinale grały : ZSP „Staszic” – ZSP Szubin, wynik 2:1 dla „Staszica”, w drugim półfinale grały: I LO „Krzywousty” – ZSO Kcynia, wynik 5:4 dla „Krzywoustego” po rzutach karnych.

     Mecz miejsce V rozegrały: ZSP Nr 4 w Nakle – ZSP Lubaszcz i ten mecz wygrały dziewczęta ZSP Nr 4 w Nakle wynikiem 4:0.

     Mecz o III miejsce został rozegrany między drużynami: ZSO Kcynia i ZSP Szubin. W tym meczu lepsze okazały się zawodniczki  Kcyni, które wygrały ten mecz.

     Mecz o I miejsce rozegrały zespoły: ZSP „Staszic” – I LO „Krzywousty”. Po dramatycznej walce i rzutach karnych turniej wygrały dziewczęta z I LO „Krzywousty”. Drużyna naszej szkoły zajęła II miejsce w turnieju. Najlepszą zawodniczką została Weronika Świderska z I LO „Krzywousty”.

     Wszystkie dziewczęta biorące udział w turnieju pokazały, co to znaczy walczyć do samego końca o każdą piłkę, że po jednym przegranym meczu trzeba się podnieść i pokazać w dalszej części turnieju, że przegrana to był przypadek. Widzieliśmy piękną i ambitną walkę, każdej uczestniczki turnieju.

autor: Ewa Welker