II EDYCJA DNIA INFORMATYKI.

W dniu 9 kwietnia obchodzono w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. S. Staszica II Edycję Dnia Informatyki pod hasłem „Potyczek Informatycznych”.

Uczestniczyły w nim Gimnazjum nr 4 z Nakła pod opieką p. M. Milczarek, Zespół Szkół im. Jana Pawła II z Paterka pod opieką p. R. Dudziakiem, Zespół Szkół im. Wincentego Witosa z Samostrzela pod opieką p. J.W. Śmigel.

Uczniowie mieli możliwość wykazania się wiadomościami oraz umiejętnościami z dziedziny informatyki przede wszystkim w zakresie znajomości podzespołów sprzętu komputerowego oraz poprawnego ich zamontowania w jednostce komputerowej. Podczas rozwiązywania krzyżówki informatycznej oraz quizu musieli wykazać się nie tylko wiedzą ale i refleksem, udzielając poprawnej odpowiedzi. Mile widziana była znajomość algorytmiki. W czasie podliczania wyników zebrani mieli okazję wysłuchać szkolnego koncertu przygotowanego i prowadzonego przez p. S. Chmielewskiego, podziwiać taniec uczennicy Klaudii Chmury 1b jak również obejrzeć skecz przygotowany przez pana Rafała Popowskiego i jego uczniów. Uczestnicy dzisiejszych zmagań mogli także skorzystać z obfitego bufetu przygotowanego przez uczniów klasy IVe TI.

Dla zwycięzców zostały przygotowane nagrody w postaci gadżetów informatycznych, które wręczyła pani Dyrektor  Alicja  Czubak.

Nad organizacją i przebiegiem czuwała p. Anna Otrembska we współpracy z p. J. Gryko, M. Danielem, p. I. Matczakiem i M. Hopfingerem jak również uczniami klasy IIe, IIIe oraz IVe.