II C sprząta świat w kajakach!

      Dnia 16. września uczniowie klasy II c wzięli udział w spływie kajakowym na odcinku Chobielin-Nakło. Spływ odbył się dzięki uprzejmości Referatu Turystyki  Sportu Starostwa Powiatowego w Nakle nad Notecią, które udostępniło nieodpłatnie sprzęt kajakowy oraz Kcyńskich Klimków – Koła Turystów Górskich – którzy poprowadzili spływ nieodpłatnie. Klasową przygodę z kajakiem udało połączyć się z tegoroczną Akcją Sprzątania Świata, która miała miejsce w dniach 16 – 18 września na terenie całego kraju.

Spływ rozpoczął się od odprawy i omówienia zasad bezpieczeństwa obowiązujących na wodzie przez Instruktora PZKaj pana Jacka Maćkowskiego. Omówiono również cele akcji Sprzątanie Świata. Koledzy instruktorzy kajakarstwa – Olaf Stasiak, Mikołaj Maćkowski – współodpowiedzialni za bezpieczeństwo uczestników spływu byli pod wielkim wrażeniem naszej otwartości na sugestie, pomoc i zaangażowanie w sprzątanie Noteci. Udało nam się napełnić kilka worków plastikowymi i szklanymi butelkami oraz puszkami.

Zabawa była przednia. Chociaż początek trasy okazał się dla niektórych trudny, wszyscy opanowali podstawowe umiejętności manewru kajakami na rzece.  Po takim wysiłku przyszedł czas na degustację kiełbasek z grilla. Nasza mała biesiada odbyła się na terenie nakielskiej mariny.

Pragniemy serdecznie podziękować Kcyńskim Klimkom za wspólną zabawę. Swoją wdzięczność kierujemy w szczególności do pana Jacka Maćkowskiego, który w trakcie spływu dzielił się z nami swoją pasją, zachęcał do aktywnego spędzania czasu wolnego oraz zainspirował nas do dalszego udziału w spływach kajakowych.