Finały Powiatu w piłce siatkowej dziewcząt w Staszicu

        Dnia 25 lutego 2017  roku na hali widowiskowo-sportowej przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Nakle nad Notecią odbyły się Mistrzostwa Powiatu Nakielskiego w piłce siatkowej dziewcząt. Przed pierwszymi meczami dyrektor szkoły Michał Hopfinger przywitał wszystkie drużyny i dokonał oficjalnego otwarcia zawodów.

        Do rozgrywek przystąpiły cztery zespoły dziewcząt: Zespół Szkół Ogólnokształcących w Kcyni wraz z Joanną Kubalewską, I Liceum Ogólnokształcące w Szubinie z Arletą Marchlewską oraz nakielskie zespoły: I Liceum Ogólnokształcące z Januszem Damskim i gospodarze ZSP Staszic z Grażyną Jaksólską. Grano do dwóch wygranych setów z ewentualnym tie-breakiem.
Poniżej przedstawiamy kolejność rozgrywanych meczów, ogólną klasyfikację rozgrywek.

ZSO Kcynia – ZSP Staszic 2:0 (25:14 ; 25:20)
I LO Szubin – I LO Nakło 0:2 (22:25 ; 7:25)
mecz o 3 miejsce: ZSP Staszic – I LO Szubin 1:2 (20:25 ; 25:23 ; 11:15)
mecz o 1 miejsce: I LO Nakło – ZSO Kcynia 1:2 (25:20 ; 22:25 ; 13:15)

1. ZSO Kcynia

2. I LO Nakło

3. I LO Szubin

4. ZSP Staszic Nakło

        Wszystkim zawodnikom dziękujemy za sportową rywalizację i wysoki poziom gry. Mecze nie zawsze kończyły się dwoma setami. Często oglądaliśmy tie-break, w których nie brakowało emocji. Trzy pierwsze zespoły otrzymały z rąk Pana dyrektora Michała Hopfingera pamiątkowy puchar. Życzymy drużynie zwycięskiej z Kcyni powodzenia na szczeblu wojewódzkim, która będzie reprezentowała nasz Powiat Nakielski. Mecze sędziowali: Bartosz Ksobiech wraz z protokolantem Mateuszem Sonnenberg. Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwał nauczyciel wychowania fizycznego Michał Stachowski. Organizatorem imprezy sportowej było Starostwo Powiatowe w Nakle wraz z koordynatorem Pawłem Juszczakiem.

materiał: Michał Stachowski