Festiwal Ekonomisty w Staszicu trwa…

Rok szkolny 2015/2016 jest Rokiem Otwartej Szkoły. Otwarta Szkoła to taka, która nie zamyka się na naukę, kulturę, środowisko lokalne. Potrafi korzystać z tego co ją otacza.

Drugi dzień Festiwalu Ekonomisty odbył się w środę 6 kwietnia 2016 r. Zgodnie z przyjętym harmonogramem w dniu tym odbyły się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Nakle nad Notecią warsztaty panelowe prowadzone przez:

  • pracowników Urzędu Skarbowego w Nakle nad Notecią: Marcina Ciepłucha i Arletę Nytz – tematem warsztatów były podatki oraz wypełnianie deklaracji podatkowych,
  • dyrektor Banku Spółdzielczego w Nakle nad Notecią Justynę Grundkowską – tematyka warsztatów obejmowała zakładanie kont bankowych, lokat bankowych i  udzielanie kredytów,
  • przedstawiciela  PPU  „Zelan” Mariana Olszyńskiego – tematem warsztatów było zakładanie i prowadzenie przedsiębiorstwa handlowego, produkcyjnego i usługowego.

Po panelach warsztatowych uczniowie wysłuchali wykładu wygłoszonego przez doktora Marka Golenia ze Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Adiunkt przedstawił dochody i wydatki budżetu państwa w powiązaniu z dochodami i wydatkami samorządów terytorialnych.

Młodzież w trakcie  przerw międzylekcyjnych brała udział  w  konkursach  z nagrodami         o tematyce ekonomicznej.

W drugim dniu Festiwalu Ekonomisty zrealizowano ważne zadanie polegające na  współpracy szkoły ze środowiskiem lokalnym. Młodzież miała możliwość praktycznego rozwiązywania zadań z zakresu przedsiębiorczości i ekonomii. Uczniowie Technikum Ekonomicznego i Technikum Handlowego otrzymali cenne wskazówki  umożliwiające im odnalezienie się w przyszłości na rynku pracy.

Tekst: Agnieszka Rotkiewicz

Zdjęcia: Agnieszka Grochowska, Kurier Nakielski

WIĘCEJ ZDJĘĆ >>>>