Ekonomistki Staszica finalistkami ogólnopolskiej Olimpiady ZUS

Uczennice Technikum Ekonomicznego Julia Iwanek (kl. IIc) i Natalia Stepka (kl. IIc) oraz Technikum Logistycznego Julia Ziarnek (kl. Ia), które zajęły pierwsze miejsce w województwie kujawsko-pomorskim i zostały finalistkami ogólnopolskiej Olimpiady ZUS „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach”. Organizatorem olimpiady jest Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

Uroczyste wręczenie upominków, nagród i dyplomów odbyło się 29 czerwca 2020 r. w Zespole Szkół im. Stanisława Staszica w Nakle nad Notecią. Podczas spotkania  uczennice oraz Grażyna Kinderman (szkolny koordynator olimpiady) usłyszały słowa uznania i gratulacje od Joanny Karszni – koordynator komunikacji społecznej i edukacji Oddziału ZUS w Bydgoszczy i Magdaleny Wojtaluk – kierownik Inspektoratu ZUS w Nakle nad Notecią.  Do życzeń sukcesów oraz realizacji marzeń i zamierzeń przyłączyli się dyrektor szkoły Dariusz Betscher oraz wicedyrektor Magdalena Gapińska.

Finalistki olimpiady otrzymały również propozycje aplikowania na praktyki zawodowe, staże oraz różne stanowiska pracy w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych.

Olimpiada jest zwieńczeniem „Lekcji z ZUS”, projektu, który ma przybliżyć tematykę ubezpieczeń społecznych uczniom liceów i techników. Obejmuje on cztery tematy zajęć: „Świadomy zawsze ubezpieczony”, „Płacisz i masz, czyli co Ci się należy, gdy płacisz składki”, „Emerytura – twoja przyszłość w Twoich rękach”, „e-ZUS, czyli firma pod ręką”. Projekt przygotowuje młodych ludzi do świadomych i odpowiedzialnych decyzji na rynku pracy oraz w życiu osobistym.

W tegorocznej edycji Olimpiady ZUS „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach” wzięło udział 288 zespołów z całej Polski.

Opiekunowie merytoryczni uczennic: Grażyna Kinderman – koordynator, Małgorzata Fedec i Agnieszka Rotkiewicz.

Materiał: Grażyna Kinderman

Zdjęcia: Sławomir Chmielewski