Ekonomiści ze Staszica w półfinale MLL

        W październiku ubiegłego roku nasza szkoła przystąpiła do projektu Młody Lean Lider (MLL). 12 uczniów z klasy 1c  założyło grupę Cefeidy.  Opiekunem grupy została p. Małgorzata Fedec. Do grupy należą: Florek Oliwia, Górecka Julianna, Grądzki Szymon (lider grupy), Hek Wiktoria, Iwanek Julia (inżynier procesu), Jabłońska Natalia, Kalinowska Paulina, Krzoska Julia, Kucharczyk Marta, Kuliczkowska Julia, Maison Kamil, Maison Martyn.

        Projekt ma formę gry symulacyjnej i składa się z III etapów. Etap I – Rozwój postaw, już za młodzieżą. Cefeidy skutecznie pracowały w zespole, doskonaliły kształcenie planowania i organizacji pracy i…weszły do półfinału!!!

        Dnia  04. Marca 2019r.. odbył się półfinał MLL na Uniwersytecie Gdańskim oddział w Sopocie. To II etap – Rozwój wiedzy, do którego przeszło 30 grup z całej Polski. Grupa musiała zmierzyć się z trudniejszą grą symulacyjną a wyzwania dotyczyły działalności firmy, przedsiębiorczości, strategii zarządzania. Po całym dniu zmagań Cefeidy, jako jedna z najlepiej współpracujących grup (łącznie 10 grup), brawurowo przeszła do finału, który rozegra się 03. czerwca w Sopocie. Zanim jednak finał Cefeidy muszą przejść etap III – Rozwój umiejętności, ale o tym w kolejnym artykule.

        Jeszcze podziękowania – dla Rady Rodziców i Fundacji Wspierania Edukacji im. ks. Stanisława Staszica za opłacenie autokaru oraz pani Iwony Paliwody – mentora Lean. Bardzo dziękujemy za zrobienie dla nas koszulek przez szkolne mini przedsiębiorstwo Creative (opiekun  p. Sławomir Chmielewski).

Autor: Julia Iwanek, kl. 1c