Ekonomiści ze Staszica na Olimpiadzie ZUS

        W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. S. Staszica w Nakle, 27 listopada 2017 r. odbył się I etap Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Ubezpieczeniach Społecznych pod hasłem „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. Projekt objęty jest honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej oraz Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. W etapie szkolnym wzięło udział 200 uczniów Staszica. Każdy uczestnik miał za zadanie odpowiedzieć na 20 pytań testowych jednokrotnego wyboru. Zawody zostały poprzedzone „Lekcjami z ZUS”, które były warunkiem udziału szkoły w olimpiadzie.

        W rywalizacji indywidualnej największą ilość punktów uzyskali następujący uczniowie: Weronika Świerczek (kl. IIIc), Kamila Bruska (kl. IIIc) oraz Izabela Twardowska (kl. IVc). Cała trójka będzie reprezentować Staszica na zawodach II stopnia – wojewódzkich w Toruniu.

        Celem Olimpiady jest upowszechnianie i pogłębianie wiedzy o ubezpieczeniach społecznych wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych, która jest niezbędna każdemu przy podejmowaniu wielu decyzji, zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym.

Opiekunami uczniów były Grażyna Kinderman, Małgorzata Fedec i Agnieszka Rotkiewicz.

Reprezentacji Staszica składającej się z uczniów technikum ekonomicznego życzymy powodzenia na kolejnym etapie zmagań olimpijskich.

Materiał: Agnieszka Rotkiewicz