Ekonomiści w finale MLL!

        Dnia 3.06.2019 r grupa Cefeidy biorąca udział w ogólnopolskim projekcie Młody Lean Leader wybrała się na długo  oczekiwany Finał do Sopotu, który odbywał się na Uniwersytecie Gdańskim, na Wydziale Ekonomicznym.  Naszymi opiekunami byli pani Małgorzata Fedec i pan Dariusz Betscher.

        Finały rozpoczęły się o godz. 9:00 oficjalnym przemówieniem twórców oraz organizatorów całego projektu. Później nastąpiło przedstawienie wszystkich finałowych grup a było ich 17.  Następnie organizatorzy i jurorzy wraz z nami wszystkimi odtańczyli HAKA DANCE- czyli taniec rytualny. Był on jednym z elementów, które musiała przygotować każda z grup. Oprócz tańca, grupy musiały przygotować na finały również: instrukcję do swojego HAKA DANCE, prezentację projektu zmian w firmie, w której pracowali – w naszym przypadku było to Fabryka Mebli MDD w Sępólnie Krajeńskim, prezentację gry – nasza nazywała się “Mój Salon” oraz reklamę tejże gry. Wszystko odbywało się według ustalonego porządku. Nam jako pierwszy do zaprezentowania przypadł HAKA DANCE. Oprócz tego, że musieliśmy go odtańczyć to musieliśmy też zachęcić inne grupy do tego aby razem z nami go zatańczyły.  Jako druga do zaprezentowania przypadła nam prezentacja projektu zmian w firmie, którą odegraliśmy w formie “rozmowy o pracę”.  Ostatnia do prezentacji przypadła nam gra.  W tym celu musieliśmy się udać do osobnego pomieszczenia,w którym miała się odbywać 30 minutowa rozgrywka, którą musieliśmy rozegrać z jurorami. Podczas gry odpowiadaliśmy na ich pytania oraz tłumaczyliśmy im na czym polega ta gra, jakie są jej zasady, czego można się z niej nauczyć i jak wiąże się ona z procesami i problemami poznanymi  w firmie. Poziom wszystkich zespołów  był bardzo wysoki. Każda grupa wykazała się ogromną precyzją w analizowaniu problemów w przydzielonych im firmach oraz wspaniałymi pomysłami na grę.  Po zaprezentowaniu się wszystkich zespołów, jury udało się na naradę. Ogłoszenie wyników nastąpiło o 16:30.  Niestety nie udało nam się zająć miejsca na podium, jednak uważamy że do dojście do ścisłego finału jest już bardzo dużym sukcesem. Bardzo cieszymy się się, że mogliśmy uczestniczyć w tym wspaniałym projekcie. Podziękowania należą się Fabryce Mebli MDD za przyjęcie nas i  pani Iwonie Paliwodzie (inżynier ds. ciągłego doskonalenia w Fabryce Mebli MDD, Sępólno Krajeńskie) za pomoc  oraz cenne wskazówki jakie nam przekazała. W ten oto sposób zakończyła się nasza przygoda z Młodym Lean Leaderem, którą rozpoczęliśmy we wrześniu. Dała nam ona bardzo wiele począwszy od doświadczenia po nabycie i rozwinięcie  kompetencji miękkich , które wcześniej nie były takie oczywiste.

Grupa Cefeidy – klasa 1c

        Florek Oliwia, Górecka Julianna, Grądzki Szymon, Hek Wiktoria, Iwanek Julia, Jabłońska Natalia, Kalinowska Paulina, Krzoska Julia, Kucharczyk Marta, Kuliczkowska Julia, Maison Kamil, Maison Martyna.

Opiekunami grupy są: M. Fedec i G. Kinderman.

        Podziękowania za dofinansowanie wyjazdu dla: Starostwa Powiatowego w Nakle nad Notecią, Rady Rodziców Przy ZSP. im. S. Staszica w Nakle nad Notecią i Fundacji Wspierania Edukacji im. S. Staszica w Nakle nad Notecią.

Julia Iwanek kl. 1c