Ekonomiści w Fabryce Mebli Biurowych

        Grupa Cefeidy biorąca udział w ogólnopolskim projekcie Młody Lean Leader wybrała się na 3. i zarazem ostatnią wizytę do Fabryki Mebli Biurowych MDD w Sępólnie Krajeńskim.  Wizytę rozpoczęliśmy od przedstawienia pani Iwonie Paliwodzie (Inżynier ds. ciągłego doskonalenia) oraz kierownikowi  tapicerni panu Mieczysławowi Kusalowi ostatecznych planów zmiany pola tapicerni.

        Prezentowaliśmy również projekt  zmiany wózków do transportu waty oraz projekt zmiany półki pod stołem do cięcia waty. Na tym spotkaniu udaliśmy się też do tapicerni, gdzie mogliśmy obejrzeć już wstępne zmiany, które zostały wprowadzone według naszego projektu. Przede wszystkim mogliśmy zobaczyć laminarkę – czyli właśnie tą maszynę na potrzebę, której trzeba było przeprojektować wyznaczony obszar tapicerni co było naszym zadaniem. Widzieliśmy jak się ona prezentuje oraz jak działa. Kiedy skończyliśmy już omawiać wszelkie szczegóły na tapicerni oraz kiedy pożegnaliśmy się z panem kierownikiem, musieliśmy również udzielić krótkiego wywiadu na temat “Co nam dał projekt Młody Lean Leader”. Potem razem z naszą mentorką omawialiśmy również grę oraz przedstawialiśmy wstępny projekt prezentacji z naszych przemian w firmie. Gra oraz prezentacja zmian w firmie były jednymi z najważniejszych elementów, które trzeba było przygotować na finały.  Na końcu naszej wizyty otrzymaliśmy również upominki od Zarządu Fabryki Mebli Biurowych MDD za, które bardzo dziękujemy.  Bardzo cieszymy się, że mogliśmy tam być i uczestniczyć w tym przedsięwzięciu. Była to niesamowita okazja do zdobycia doświadczenia, które na pewno przyda się nam w przyszłości. Natomiast teraz czekają na nas finały całego projektu, na których będziemy musieli jak najlepiej się zaprezentować i przedstawić wszystko to co udało nam się zmienić w firmie .

Grupa Cefeidy – klasa 1c

        Florek Oliwia, Górecka Julianna, Grądzki Szymon, Hek Wiktoria, Iwanek Julia, Jabłońska Natalia, Kalinowska Paulina, Krzoska Julia, Kucharczyk Marta, Kuliczkowska Julia, Maison Kamil, Maison Martyna.

Opiekunami grupy są: M. Fedec i G. Kinderman.

        Podziękowania za dofinansowanie wyjazdu dla: Starostwa Powiatowego w Nakle nad Notecią, Rady Rodziców Przy ZSP. im. S. Staszica w Nakle nad Notecią i Fundacji Wspierania Edukacji im. S. Staszica w Nakle nad Notecią.

Julia Iwanek kl. 1c