Ekonomiści Staszica na olimpiadzie ZUS

        W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. S. Staszica w Nakle, 29 listopada 2016 r. odbył się I etap Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Ubezpieczeniach Społecznych pod hasłem „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. W etapie szkolnym wzięło udział 200 uczniów Staszica. Każdy uczestnik miał za zadanie odpowiedzieć na 20 pytań testowych wielokrotnego wyboru. Zawody zostały poprzedzone „Lekcjami z ZUS”, które były warunkiem udziału szkoły w olimpiadzie.


        W rywalizacji indywidualnej największą ilość punktów uzyskali następujący uczniowie: Izabela Twardowska (kl. IIIc), Kamila Bruska (kl. IIc) oraz Daniel Górniak (kl. IVc). Cała trójka będzie reprezentować Staszica na zawodach II stopnia – wojewódzkich w Toruniu.
Celem Olimpiady jest upowszechnianie i pogłębianie wiedzy o ubezpieczeniach społecznych wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych, która jest niezbędna każdemu przy podejmowaniu wielu decyzji, zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym.
Opiekunami uczniów były Grażyna Kinderman, Małgorzata Fedec, Agnieszka Rotkiewicz.
Reprezentacji Staszica składającej się z uczniów technikum ekonomicznego życzymy powodzenia na kolejnym etapie zmagań olimpijskich.

Materiał: Agnieszka Rotkiewicz
Zdjęcia: Sławomir Chmielewski